Strona Główna > WYDARZENIA > KONCERTY > LETNIA SCENA KULTURALNA

LETNIA SCENA KULTURALNA

LETNIA SCENA KULTURALNA
DATA/GODZINA:
27.06.2020, 19:00 – 08.08.2020, 20:00
2020-06-27T19:00:00+02:00
2020-08-08T20:00:00+02:00
LETNIA SCENA KULTURALNA

Chrzanów pełen muzyki!

Letnia Scena Kulturalna to cykl koncertów na pasażu za domem kultury w Chrzanowie lub w sali teatralnej. Zagrają: Limboski solo, Skubas, Bajda, Credo. Start już 27 czerwca 2020 roku. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

LETNIA SCENA KULTURALNA:

27 czerwca 2020, godz. 19:00 BAJDA *

10 lipca 2020, godz. 19:00 CREDO *

25 lipca 2020, godz. 19:00 LIMBOSKI SOLO *

8 sierpnia 2020 godz. 19:00 SKUBAS (sala teatralna)

* Uwaga! W razie złej pogody koncerty BAJDY, CREDO i LIMBOSKIEGO SOLO mogą zostać przeniesione do sali teatralnej (MOKSiR). Koncert Skubasa odbędzie się w sali teatralnej (bez względu na warunki atmosferyczne – bezpłatne wejściówki do odebrania w Informacji MOKSiR/kasie kina Sztuka).

 

Limboski solo:

Właściwie Michał Augustyniak, muzyk związany z Krakowem, przede wszystkim piosenkarz i gitarzysta, autor tekstów, dwukrotnie nominowany do Fryderyków (za albumu „Tribute to Georgie Buck” i „Poliamoria”). Członek grup Limbo i Naked Mind. W 2011 r. wystąpił wraz z zespołem w programie telewizyjnym Must Be the Music. Tylko muzyka, w jego drugiej edycji, dochodząc do półfinału. W 2018 r. wystąpił na trasie Męskiego Grania. Artysta skomponował muzykę do filmu animowanego Ewy Borysewicz pt. „Do serca twego”. Jego najnowsza płyta pt. „Ucieczka Saula” to owoc dwuletniego pobytu artysty w Berlinie. Jak sam mówi „Karmiłem się mlekiem bluesa, gospel, amerykańskiego południa, słuchałem i grałem wiele gatunków muzyki – ostatecznie najlepszy jest rock i roll”.

Skubas:

Artysta, który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o… braku miłości. W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji. Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 autorskiemu albumowi „Wilczełyko”. Na swojej drugiej płycie – „Brzask” zaprezentował się już jako artysta kompletny.
Od czasu debiutu Skubas zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Open’er, Orange Warsaw Festival, Jarocin, Przystanek Woodstock). Brał również udział w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v.2.0 czy Europejski Stadion Kultury.

„Szklane Miesiące” to singiel zapowiadający trzeci album artysty. Jego premiera koncertowa miała miejsce 17 sierpnia podczas Męskiego Grania w Warszawie przed ponad 15-tysięczną publicznością. W listopadzie 2019 artysta zagrał kolejną trasę koncertową, na której przypomniał swoje najważniejsze piosenki ale też przedpremierowo zagrał również kilka utworów z nadchodzącej, jeszcze nie wydanej płyty.

 

Credo:

Zespół Credo tworzy trójka muzyków, przyjaciół. Grupa pochodzi z Chrzanowa i gra melodyjnego, gitarowego rocka z polskimi tekstami. Muzyka Credo, to w pełni autorskie kompozycje. Pomysłodawcą utworów jest Rafał Topolski. Teksty dotyczą istotnych tematów naszego życia i w narracyjny sposób przenoszą słuchacza w muzyczny świat Credo. W muzyce zespołu odnajdziemy zarówno nastrojowe, gitarowe ballady, jak również wyraziste brzmienia i dynamiczne utwory z mocnymi bębnami. Nie zmienia się tylko jedno…. styl i niesamowity klimat muzyczny zespołu… po prostu Credo.

Bajda:

Wszystko zaczęło się od miłości, dlatego też Bajda gra właśnie z jej powodu – z miłości do muzyki, tworzenia, zabawy słowem i dźwiękiem. Z miłości do śpiewania Wam baj(d)ek o… miłości. Repertuar Bajdy to utwory z pogranicza poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej. Covery i autorskie kawałki. Będzie zabawnie, refleksyjnie, domowo.

ZAMKNIJ
Skip to content