Strona Główna > WYDARZENIA > IMPREZY > CABAN DRUMMER FEST 2020

CABAN DRUMMER FEST 2020

CABAN DRUMMER FEST 2020
DATA/GODZINA:
14.03.2020, 17:00 – 21:00
2020-03-14T17:00:00+01:00
2020-03-14T21:00:00+01:00
CABAN DRUMMER FEST 2020

 

To już IV edycja festiwalu perkusyjnego

 

14 marca 2020 roku w Starej Kotłowni w Chrzanowie zagrają: Maciej Sobczak, Natalia Krząkała, Łukasz Icanraz Sarnacki, Piotr Pniak, Tomasz Torres. Start o godz. 17:00. Wstęp wolny!

Funk, elektronika, muzyka latynoska czy metal – oto cała paleta brzmień, które usłyszą fani perkusji podczas czwartej edycji chrzanowskiego festiwalu Caban Drummer Fest. Skład jest bardzo zróżnicowany i gwarantuje godziny dobrej muzyki. Impreza ma charakter rodzinny i znakomicie integruje środowisko nie tylko perkusyjne. Jak co roku podczas festiwalu nie zabraknie konkursów z nagrodami dla uczestników. Każdy będzie miał też szansę spróbować swoich sił na profesjonalnym zestawem. A na koniec tradycyjny finał, który przez lata stał się już punktem obowiązkowym Caban Drummer Fest.

 

Funk, elektronika, muzyka latynoska czy metal – oto cała paleta brzmień, które usłyszą fani perkusji podczas czwartej edycji chrzanowskiego festiwalu Caban Drummer Fest. Skład jest bardzo zróżnicowany i gwarantuje godziny dobrej muzyki. Impreza ma charakter rodzinny i znakomicie integruje środowisko nie tylko perkusyjne. Jak co roku podczas festiwalu nie zabraknie konkursów z nagrodami dla uczestników. Każdy będzie miał też szansę spróbować swoich sił na profesjonalnym zestawem. A na koniec tradycyjny finał, który przez lata stał się już punktem obowiązkowym Caban Drummer Fest.

Maciej Sobczak – 29 lat, od ponad dekady za perkusją. Zaangażowany w projekty muzyczne: Alias Blekaut, Mike Tremolo Solo. Często bierze udział w różnych jam session, a improwizacja to jego drugie imię. Maciek wśród swoich perkusyjnych idoli wskazuje takich bębniarzy jak: Benny Greb, Nate Smith, Tomasz Łosowski. Jego muzyczni idole to: Freddie Mercury, Kraftwerk, Red Hot Chilli Peppers, Vulfpeck, a ulubione zajawki: produkcja muzyki elektronicznej, sampling i gotowanie. Jednym słowem, lubi siedzieć za garkami!

Natalia Krząkała, 21 lat, na perkusji od 11 roku życia. Jej główna muzyczna inspiracja to Michael Jackson, a perkusyjni idole to między innymi: Anika Nilles, Luke Holland, Mike Johnston, Tony Royster Jr oraz wiele innych. Aktualnie perkusistka w zespole MOLE. Nagradzana i wyróżniania w konkursach perkusyjnych m.in. trzykrotnie III miejsce w Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym „Drum Fest” oraz I miejsce w ogólnoświatowym konkursie perkusyjnym Hit like a girl. Natalia dała się poznać szerszej publiczności również dzięki występowi w programie telewizyjnym Mam Talent. Była też bohaterką reportażu Dzień Dobry TVN.

Łukasz Icanraz Sarnacki – jeden z najbardziej aktywnych polskich perkusistów ostatnich lat, na co dzień występujący w zespole CORRUPTION. Pracuje także jako muzyk sesyjny. Od 2013 roku stoi na czele prywatnej szkoły muzycznej Rockalizacja by Mapex, w której uczy gry na perkusji. Przygodę z perkusją zaczął w 1993 roku, w wieku zaledwie 9 lat. Współpracował z wieloma projektami i zespołami – m.in.: Devilish Impressions, Virgin Snatch, Darzamat, Abused Majesty, Via Mistica, Hermh, Christ Agony, Naumachia, Asgaard, Voidfire, etc. Koncertując zjeździł całą Europę, od wybrzeży Portugalii po odległe horyzonty rosyjskiego Uralu. Ma na swoim koncie ponad 30 oficjalnie wydanych płyt. Współpracuje także z wieloma producentami sprzętu muzycznego: Mapex, Istanbul Agop, Roland, Agner, Soundargov, BullCases, Evans oraz Czarcie Kopyto.

Piotr Pniaq Pniak – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2000 roku jej wykładowca – adiunkt. Pniak współpracował m. in. z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Proletaryat, Virgin, Reni Jusis, Patrycja Markowska, Moskwa, Małgorzata Ostrowska, Magda Femme i Wojciech Pilichowski, Sidney Polak, AmetriA.
Autor publikacji z zakresu gry na perkusji w czasopismach Gitara, Bas i Bębny, Topdrummer i Magazyn Perkusista. Od 2015 roku związany z największą szkołą perkusyjną w Polsce – Drum School. Jeden z niewielu polskich perkusistów z doktoratem. Wśród swoich perkusyjnych guru wskazuje przede wszystkim legendą bębniarstwa jaką jest Terry Bozzio.

Tomasz Torres – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W latach 1997- 2006 członek zespołu Triology (wraz z Michalem Barańskim i Mateuszem Kołakowskim), założonego przez amerykańskiego klarnecistę Brada Terry. Ponad 300 koncertów na terenie całych Stanów Zjednoczonych m. in. w takich klubach jak: Knitting Factory (NYC); Jazz Bakery (LA); Mt. Washington Hotel (NH); Chicago (Konsulat Polski); a także w innych klubach jazzowych w San Diego, Bostonie czy Denver. Podczas pobytów w Stanach miał przyjemność poznać i zagrać razem z takimi muzykami jak: Bill McHenry, William Gallison, Tony Malaby, Jeff Williams, Aaron Goldberg, Jamey Aabersold, Adam Makowicz czy Buddy DeFranco.
W Polsce miał okazje współpracować z tak uznanymi muzykami jak Bobby McFerrin, Mayito Rivera, Michal Baranski, Jan Smoczyński, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Urbański, Reinaldo Ceballo, Jose Torres, Grzech Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk, Filip Siejka, Piotr Zaczek, Grzegorz Jabłoński, Robert Kubiszyn.
Współpracuje lub współpracował z zespołami: Afromental, Krzysztof Urbański Quartet, Jose Torres & Havana Dreams, Quinteto Cubano, Optimystic, Mikromusic, Natasza Urbańska, Kasia Kowalska, Ania Szarmach, Urszula Dudziak, VNM, TEDE oraz Kuba Badach.
Od 2012 współpracuje z najlepszymi DJ-ami z kraju i z zagranicy jako perkusista Live Act. Współpracował z DJ Bleq, DJ Macu, DJ Kocurr, DJ Romi, a także z 3-krotnym mistrzem świata w DJce – DJ Pro Zeiko. Na co dzień gra w najlepszych klubach w Warszawie oraz w innych klubach w całej Polsce.
Współzałożyciel grupy The Bangers w którego skład wchodzą DJ Macu i DJ Kocurr. W 2015 roku formacja wypuściła pierwszy w Polsce mixtape z żywą perkusja.
W roku 2014 Tomek Torres wygrał plebiscyt organizowany przez Magazyn Perkusista w kategorii: Perkusista Modern, w 2016 ponownie zwyciężył w kategorii: Perkusista, a w styczniu 2017 został uznany jednym z 101 Polskich Perkusistów Wszechczasów, według Magazynu Perkusista.


zdjęcia:
Tomek Torres, Piotr Pniak (fot. Aleksander Ikaniewicz), Łukasz Icanraz Sarnacki (fot. Romana Makówka), Natalia Krząkała, Maciej Sobczak.

 

ZAMKNIJ
Skip to content