Strona Główna > WYDARZENIA > IMPREZY > Ballet Magnificat

Ballet Magnificat

Ballet Magnificat
DATA/GODZINA:
17.04.2021, 18:00 – 20:00
2021-04-17T18:00:00+02:00
2021-04-17T20:00:00+02:00
Koszty:
45 zł/40 zł
Ballet Magnificat

 

 

Światło nadchodzi” – to najnowsza sztuka, przygotowana z najwyższą dbałością o szczegóły, harmonię ruchu, światła oraz dźwięku a przede wszystkim jest to przepięknie zatańczona, wyjątkowa opowieść – opowieść o Człowieku, o jego stworzeniu i historii życia, osobistych zmaganiach i upadkach. Kanwa scenariusza tej sztuki opiera się o przesłanie na temat historii i losów człowieka zawarte w Biblii.

FilM promocyjny: https://youtu.be/KiJH8JI4K1w

Ballet Magnificat zatańczy m.in. do muzyki skomponowanej przez amerykański projekt Future World Music, Audiomachine: Deep Heart, słynnej, nowoczesnej kolędy „Mary, did you know?”, czy pieśni adwentowych, jak „Come Emmanuel”, „O come, all Ye Faithful”. Utwory śpiewane wybrzmią w języku polskim.

Ballet Magnificat to założony w 1986 r., amerykański zespół baletowy z Jackson, w stanie

Missisipi, wystawiający swoje spektakle na całym świecie. Zespół łączy balet tradycyjny z nowoczesnym, dodając również elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jive, tworząc niezwykłą mozaikę tańca na najwyższym poziomie. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię tańca z poruszającym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości tej grupy. Będąc nieustannie w drodze, do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie, w ponad 45 krajach, tańcząc dla wielotysięcznych publiczności między innymi w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Chinach, jak i dla mniejszych publiczności w Hondurasie, Kostaryce, Filipinach czy Izraelu. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie. „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański dziennik „Dallas Morning News”.

W Polsce odbyło się dotychczas ponad 50 spektakli Ballet Magnificat, które zobaczyło na żywo około 30 tysięcy widzów. Wrażenie, jakie robi to widowisko, za każdym razem jest nie do opisania. Od 2016 r. artyści tańczą do utworów śpiewanych w języku polskim, w których nagraniu brali udział czołowi artyści polskiej sceny muzycznej (Beata Bednarz, Agnieszka Musiał, Agnieszka Damrych, Mate.o).

Bilety (które rozchodzą się, jak świeże bułeczki) w cenie 45 zł, ulgowe 40 zł do nabycia przez:
– Informacja MOKSiR
dozrodla@gmail.com

 

ZAMKNIJ
Skip to content