Strona Główna > SEKCJE > JU – JITSU

Paweł Cioroch - instruktor

Terminy zajęć: poniedziałek, środa, godz. 16:00 – 18:30, sobota 10:00 – 11:00.

Klub Sportowy Victoria Ju-Jitsu jest sekcją Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Ju Jitsu jest nazwane sztuką miękkiego ustępowania. W czasach współczesnych jest ono sportem i sztuką walki, której celem jest obezwładnienie przeciwnika, z nadrzędną zasadą „USTĄP ABY ZWYCIĘŻYĆ”. Główne cele klubu to: rozwijanie różnych form kultury fizycznej; kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości w środowisku dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych; podnoszenie wiedzy społeczeństwa na temat dalekowschodnich sportów i sztuk walki.

Uczniowie i uczennice klubu realizują zadania w postaci upowszechniania technik samoobrony oraz interwencji opartych na Ju–Jitsu. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat w grupach mieszanych w zależności od wieku, jak również kobiety. Sekcja dla dzieci prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą szkolną. Na treningach i obozach szkoleniowych kształtujemy nawyki aktywnego spędzania wolnego czasu. Nasze zajęcia ju-jitsu zmierzają do poprawy zdrowia i sprawności fizycznej. Duży nacisk kładziemy na opanowanie pamięciowe i dyscyplinę oraz trening psychiki, co wymusza wykorzystywanie zręczności, a nie brutalnej siły. Naszym celem jest nauczenie uczniów natychmiastowego obezwładnienia napastnika jak najmniejszym wysiłkiem, wykorzystując jego siłę.

Każde zajęcia rozpoczynają się i kończą tradycyjną, japońską ceremonią. Przeprowadzana jest również rozgrzewka, która ma za zadanie przygotować stawy i mięśnie na zwiększony wysiłek w trakcie zajęć i zapobiec ewentualnym urazom, a także rozwinąć takie cechy motoryczne jak gibkość (ćwiczenia rozciągające), szybkość, wytrzymałość i siłę. W młodszych grupach powyższe zadania realizujemy w formie zabawy. Zasady którymi się kierujemy: „USTĄP A ZWYCIĘŻYSZ”, „MINIMUM WYSIŁKU, MAKSIMUM EFEKTU” , „DOSKONALENIE SAMEGO SIEBIE”. Sekcja dla kobiet realizuje zadania w postaci upowszechniania technik samoobrony oraz interwencji opartych na ju–jitsu, zajęcia mają charakter rekreacyjno–sportowy z zakresu samoobrony przy zastosowaniu technik ju–jitsu i szerokiego zakresu sztuk i sportów walk. Kobiety realizują program STOP – OBROŃ SIĘ SAMA – BĄDŹ BEZPIECZNA.

ZAMKNIJ
Skip to content