imieniny: Radomira, Walerego. 28 stycznia 2020
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
GALATEA Chrzanowski Klub Fantastyki


Instruktor: Aneta Leśniakiewicz

Chrzanowski Klub Fantastyki GALATEA
zrzesza miłośników gier karcianych, gier planszowych i fabularnych oraz szeroko pojętej fantastyki. Na spotkaniach gramy w kolekcjonerską grę karcianą Magic: The Gathering, więc jeżeli już ją znasz lub czytałeś o niej i chcesz się nauczyć grać - serdecznie zapraszamy!

W kręgu naszych zainteresowań są też inne gry karciane, planszowe czy fabularne. Jeżeli chciałbyś zagrać w coś innego niż w grę karcianą Magic: The Gathering, prosimy o umówienie się z nami przez forum. Możemy nie dysponować tą grą lub może nie być chętnych osób do zagrania w nią - dlatego też prosimy o umawianie się na kilka dni przed spotkaniem, by uniknąć takich sytuacji.

Gra karciana Magic: The Gathering

Gra wydawana jest w języku angielskim, więc do zrozumienia jej zasad pomocna jest znajomość tego języka. Podkreślamy: znajomość angielskiego pomaga, ale nie jest konieczna! Zasady napisano językiem prostym i klarownym, niektórzy z nas pojęli je będąc w szkole podstawowej, gdy potrafili się jedynie przedstawić w obcym języku.

Do rozgrywki każdy gracz potrzebuje unikalnej talii(talia to kilkadziesiąt kart, które w jakiś sposób ze sobą współpracują; każdy gracz gra kartami z własnej talii), ale jeżeli jej nie posiadasz - pożyczymy ci jakąś. Wiele przyjemności sprawia składanie talii, którymi zagrasz z kolegami czy koleżankami - pamiętaj jednak, że musisz mieć z czego je złożyć. To gra kolekcjonerska, więc powinieneś się liczyć z wydatkami na nowe karty.

RPG (gry fabularne)
Jeśli interesują cię RPG (gry fabularne) możesz spróbować umówić się na rozgrywkę przez nasze forum albo na spotkaniu. W klubie GALATEA masz większą szansę na znalezienie Mistrza Gry i Graczy, niż gdybyś szukał na własną rękę!

Spis gier klubowych (gry planszowe):
1. Prawo dżungli
2. Wiochmen
3. Wypas
4. Lis pustyni
5. Szał ciał
6. Modern art
7. Metro
8. Zooloretto
9. Inwigilacja Luksusowa
10. Abalone (tylko po wcześniejszym zgłoszeniu chęci grania w tę "planszówkę").

Co roku Chrzanowski Klub Fantastyki GALATEA pomaga przy organizacji Chrzanowskich Dni Fantastyki, które odbywają się w naszym ośrodku wczesną jesienią.

Chrzanowskie Dni Fantastyki możesz znaleźć na portalu społecznościowym FACEBOOK

ChKF Galatea

Miejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl