imieniny: Ildefonsa, Rajmunda. 23 stycznia 2020
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
O kinie


kino sztuka

      Kino Sztuka działające w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji  w Chrzanowie należy do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, a koordynuje go Fundację Rozwoju Kina. Ma na celu stworzenie sieci nowoczesnych instytucji kultury w Małopolsce, wyposażenie kin tradycyjnych w systemy kina cyfrowego, co pozwoli widzom nie tylko na oglądnie premier kinowych w doskonałej jakości, ale też na uczestniczenie w transmisjach spektakli, oper czy koncertów z najlepszych ośrodków kultury na świecie.

W sieci znalazło się dwanaście kin z Małopolski, w miastach: Bochnia (kino "Regis"), Brzeszcze (kino "Wisła"), Dąbrowa Tarnowska (kino "Sokół"), Kęty (kino Domu Kultury), Kraków (Klub Sztuki Filmowej "Mikro&Mikroffala"), Krynica-Zdrój (kino "Jaworzyna"), Limanowa (kino "Klaps"), Oświęcim (Oświęcimskie Centrum Kultury), Trzebinia (kino "Sokół"), Tuchów (kino "Promień") oraz Wadowice (kino "Centrum"). Honorowy patronat nad „Małopolską Siecią Kin Cyfrowych” objął Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kino Sztuka realizuje edukację filmową poprzez organizowanie prelekcji oraz projekcji filmów dokumentalnych, historycznych oraz podróżniczych. Współpracujemy m.in. z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie oraz Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Nasza oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.Miejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl