imieniny: Grzegorza, Salomei. 17 listopada 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Metal zawładnął Starą Kotłownią

To była pierwsza tego typu impreza w Chrzanowie. Jej pomysłodawcą był wokalista zespołu Dogmatic - Marcin Czyżewski, który wspólnie z MOKSiR-em podjął się zorganizowania w Chrzanowie pierwszej metalowej sesji.
Poza swoim zespołem, na występ udało mu się namówić dwa inne śląskie zespoły Formis i Black from The Pit.

Taka impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, bo - jak się okazało - amatorów ciężkiego grania w Chrzanowie nie brakuje. Koncert otworzyła sosnowiecka kapela Formis, która zagrała większość kawałków ze swojej płyty z 2010 roku "Perfect Excuse".

W podobnym klimacie, czyli death metalu i trashu, zaprezentował się zespół Dogmatic. Początki zespołu Dogmatic sięgają 2008 roku, kiedy to Tomasz Strawa i Grzegorz Wójcik podjęli decyzje o założeniu wspólnego projektu. Wkrótce dołączył do nich basista Piotr Zapart i zespół zaczął nabierać obecnego kształtu. Z czasem do grupy przyszedł drugi gitarzysta Konrad Basan i do pełni składu zespołowi brakowało już wyłącznie wokalisty z prawdziwego zdarzenia. W 2012 roku po wielu miesiącach przesłuchiwań został nim Marcin Czyżewski i prace nad debiutanckim albumem nabrały tempa.

Album, który ma zawierać dziewięć mocnych, szybkich kawałków, jest ukoronowaniem kilkuletniej pracy sosnowieckich muzyków. Wieczór z metalem w Starej Kotłowni zamknął kapitalny występ trzeciego ze śląskich zespołów Black from The Pit. Chorzowianie reprezentujący nurt muzyki southern rockowej nie zawiedli i ich blisko godzinny występ był świetnym podsumowaniem sobotniego koncertu.

tekst: Tomasz Wójcik
zdjęcia: Magda Jastrzębska

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl