imieniny: Ildefonsa, Rajmunda. 23 stycznia 2020
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Finał konkursu kolęd i piosenek zimowych

Już od jedenastu lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie organizuje Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych. Niezmiennie cieszy się on dużą popularnością - podkreślano podczas uroczystego podsumowania konkursu 10 stycznia w sali teatralnej MOKSiR.


- Konkurs od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nawet pojawiają się głosy, żeby do konkursu dopuścić rozszerzony repertuar. Nie możemy się jednak na to zgodzić, bowiem tak dużą grupę zgłoszonych corocznie wykonawców jury musiałoby przesłuchiwać kilka dni. W tym roku zgłosiło się bowiem aż 45 wykonawców, zarówno solistów, chórów i zespołów - mówi Joanna Słowik - jedna z organizatorek przeglądu.

Przegląd odbył się w sali teatralnej MOKSiR 17 i 18 grudnia 2012 roku. Widownia wypełniona młodzieżą szkolną po brzegi podziwiała najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i piosenki o świętach, zimie i św. Mikołaju - w wykonaniu koleżanek i kolegów z ławy szkolnej. Było wiele zabawy, radości i oczywistej zadumy nad sensem życia.
Potem oczywiście były długie narady jurorów w składzie: Elżbieta Ustupska, Iwona Warska i Anna Suchoń, ze Szkoły Muzycznej I st. W Chrzanowie. Werdykt ogłoszono podczas koncertu finałowego w sali teatralnej MOKSiR 10 stycznia.

- Dziękuję wszystkim wykonawcom i ich opiekunom, gratuluję laureatom. Cieszę się, że kolejny przegląd kolęd cieszył się tak dużą popularnością. Myślę, że tak samo będzie w przyszłości. Swoje podziękowania składam również na ręce władz samorządowych Chrzanowa za pomoc w zorganizowaniu przeglądu i ufundowaniu nagród - podsumowała Małgorzata Dziuba, dyrektorka SP nr 1.

(ad)

 
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl