imieniny: Łukasza, Jana. 18 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


SYLOE

8 grudnia, w sobotę, o godzinie 18.30 w chrzanowskim MOKSiR, w sali teatralnej zaśpiewa krakowski chór Syloe. Wstęp wolny.
Po koncercie Syloe odbędzie się dobrowolna zbiórka pieniężna na operację serca 4-letniego Piotrusia Konefała.
To będzie drugi występ Syloe w Chrzanowie. Poprzednio gościli z repertuarem „Znaki. Zapytania", który zapełnił salę teatralną chrzanowskiego Domu Kultury. Tym razem zespół zaśpiewa utwory z repertuaru: „Opowieść o narodzeniu". Będzie to koncert kompozycji wskazujących na istotę zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego.

Chór Syloe powstał w 2005, z pomysłu grupy muzyków, pasjonatów muzyki skłaniające do refleksji nad życiem i jego sensem. Od tamtego czasu spotykał się na comiesięcznych próbach w Chrzanowie, gdzie powstawały nowe repertuary, z którymi chór zapraszany był na koncerty do takich miast jak Kraków, Poznań, Białystok, Nowy Sącz, Kołobrzeg i wielu innych. Od początku 2010 roku chór przeniósł swoje próby z Chrzanowa do Wieliczki, a obecnie w Krakowie doskonali swoje nowe programy.

Syloe to niekonwencjonalne aranżacje, świetni soliści i teksty nie wprost, nasycone przesłaniem, które porusza, zdumiewa. Ich muzyka zastanawia i pobudza. Zachęca, by z nadzieją patrzeć na przyszłość.

Po koncercie Syloe odbędzie się dobrowolna zbiórka pieniężna na operację serca 4-letniego Piotrusia Konefała.

Piotruś urodził się z dwu napływową pojedynczą komorą lewą, z przełożeniem wielkich naczyń i atrezją zastawki płucnej, czyli z niewykształcona połową serca. Piotruś żyje z jedną komorą serca, zamiast dwóch. By chłopiec mógł przeżyć, musi przejść operację. W styczniu 2013 roku będzie operowany w Monachium, Niemczech. Koszt operacji to 36.000 euro. NFZ nie finansuje tego leczenia.

http://piotrusioweserduszko.blogspot.com/ - adres bloga, prowadzony przez rodziców Piotrusia.

Zapraszamy na koncert wprowadzający w święta faktu narodzin Zbawiciela świata oraz do pomocy małemu Piotrusiowi. 

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl