imieniny: Łukasza, Jana. 18 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Wystawa prac "In Gremio"- Galeria Na Piętrze

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza 9 listopada o godz. 17.00 na wernisaż  obrazów Członków Stowarzyszenia Twórców Kultury "In Gremio" w Chrzanowie Galeria „Na Piętrze" ( foyer sali teatralnej).
Wystawa potrwa do 26 listopada 2012 r.
STK IN GREMIO

 STK In Gremio rozpoczęło swoją działalność w kwietniu 2006r. Spadkobiercy twórczej grupy istniejącej wiele lat przy muzeum w Chrzanowie i nowi członkowie spotkali się na zebraniu członków - założycieli , a zarazem na pierwszym plenerze,  w Skansenie w Wygiełzowie. W tym samym roku wydany został  katalog prezentujący członków STK  i ich prace. Pierwsza wystawa tych prac miała miejsce w Muzeum Urbańczyka w Chrzanowie, następne w Dworze Zieleniewskich w Trzebini. W ramach  działalności corocznie przy wsparciu samorządu gminnego organizują plenery malarskie , warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz wyjazdy poznawczo-twórcze dla członków naszego stowarzyszenia.  Włączają się  w obchody Dnia Powiatu wystawiając prace  na jednodniowej  wystawie plenerowej. Swoją twórczość członkowie  zaprezentowali nawet za granicą: w Ivanofrankovsku na Ukrainie         w ramach "Karpackiego pleneru", na który zostali zaproszeni jako stowarzyszenie z miasta partnerskiego. Skład stowarzyszenia zmienia się , starsi członkowie wycofują się z aktywnej działalności, ale też zapisują się nowe osoby, często spoza terenu powiatu chrzanowskiego -  obecnie aktywnie działa w stowarzyszeniu 35 osób.

Stowarzyszenie nawiązało  współpracę z Zespołami Szkół nr 2 i 3 w Chrzanowie, że Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Chrzanowie, Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie , Miejską Biblioteką Publiczną w Trzebini, Domem Pomocy Społecznej w Płazie, oraz z innymi stowarzyszeniami twórczymi: RSTK w Chełmku, Jaworznie, Oświęcimiu i Tychach.

Członkowie In Gremio wykazują dużą aktywność, biorąc udział w licznych wydarzeniach kulturalnych: wystawach, konkursach i plenerach. Są  także organizatorami plenerów na chrzanowskiej ziemi, a także wyjazdowych, m.in.: w Alwerni i Kalwarii Zebrzydowskiej.  W ciągu 6 lat istnienia  twórczość członków  STK "In Gremio" prezentowana była na licznych wystawach.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl