imieniny: Agnieszki, Jarosława - Dzień Babci!. 21 stycznia 2020
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Rzeźba w ceramice w Galerii Na Styku

Prace studentów i absolwentów pracowni rzeźby w ceramice krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych można oglądać w Galerii Na Styku do 22 października.
To wyjątkowa wystawa. W jednym miejscu zgromadzono prace kilkunastu artystów, którzy rzemiosła uczyli się w pracowni rzeźby w ceramice na krakowskiej ASP. W Chrzanowie pokazywane są prace studentów i absolwentów tej uczelni z ostatnich dwóch lat. Wystawa jest bardzo różnorodna i piękna. Daje także szansę na dostrzeżenie tego, co dominuje w sztuce współczesnej.
Na wystawie eksponowana jest sztuka nieużytkowa, bo w tym specjalizuje się krakowska ASP. Prezentowane tu prace zachwyciły gości wernisażu tej wystawy, który uświetnił Dzień Otwarty MOKSiR (22 września). Można było nie tylko zobaczyć współczesną sztukę, ale także porozmawiać z jej twórcami.
To wydarzenie miało także inne oblicze. Otóż przed ośrodkiem kultury ustawiono piec węgierski, czyli tradycyjny piec używany do wypalania ceramiki. Goście wernisażu mogli więc nie tylko zobaczyć rzeźby, ale także niemal początek ich powstawania, czyli wypalanie.

Piec szamotowy przed MOKSiR płonął przez dobę. Potem go rozebrano i wtedy okazało się, że w środku była niespodzianka, czyli wypalone rzeźby. Efekty pracy tego pieca można podziwiać w Galerii Na Styku.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl