imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Chrzanowem zawładnęły dub i reggae

161 osób na filmie i ok. 160 na dubowej sesji. To bilans sobotniego wydarzenia dub/reggae w chrzanowskim domu kultury. Ten wynik można uznać za sukces, bowiem wcześniej takich imprez nie organizowano za wiele.
Zaczęło się od filmu dokumentalno-muzycznego "Marley". Przed godziną 17 tłum widzów zaczął szturmować kino "Sztuka". Dla wielu osób była to jedyna okazja do zobaczenia dzieła Kevina Macdonalda. Film biograficzny o legendzie reggae nie trafił do szerokiej kinowej dystrybucji, można go było obejrzeć w Polsce tylko na pojedynczych seansach.

Dwie godziny później zaczęło się prawdziwe szaleństwo.  Ponad setka miłośników muzyki dub opanowała klub Stara Kotłownia. W pewnym momencie lokal osiągnął granicę przepełnienia i ze względów bezpieczeństwa organizatorzy wstrzymali na jakiś czas wpuszczania kolejnych osób. Publika była już wystarczająco rozgrzana. Na scenie za gramofonami pojawili się członkowie Mystical BattaLion (Dżemael Onewns, Symeon Arizal oraz Jah Bwoy) i zaczęli kręcić winylami, wśród których były prawdziwe rarytasy z Jamajki (tzw. white labele). Bonusem było zagranie utworu wyprodukowanego przez chrzanowianina skrywającego się pod pseudonimem  Jah Manouvers. Podczas dub sesji mieliśmy okazję usłyszeć też m.in. Zen Bow czy King Shiloh.

Mimo pewnych problemów technicznych z dźwiękiem dub sesję można zaliczyć do udanych. Jest to znak dla wszystkich, że warto tego typu imprezy organizować w Chrzanowie częściej. Zatem do następnego razu!

W piątek zapraszamy na relację CHTVL.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl