imieniny: Piotra, Ziemowita. 19 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


"Od PIAF do GAROU" - recital Michała Bajora

10 listopada o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert piosenek francuskich Michała Bajora.


Ceny biletów:

40 zł (parter)
35 zł (balkon)

Bilety do nabycia w Informacji MOKSiR, tel. 32 623 30 86 wew. 53

 

 

„Od Piaf do Garou" to kolejny recital Michała Bajora, promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi. To 17-ta płyta w karierze fonograficznej. Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert.


Michał wychował się na piosenkach znad Sekwany. W 1984 roku Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania  i postawił kropkę nad „i" drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt. "Brel" w warszawskim Teatrze Ateneum.

Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty przez publiczność i krytykę następcą takich bardów francuskich, jak Charles Aznavour,czy Gilbert Becaud.
Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki, podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami.Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekst ów, a piosenek tych jest już kilkaset. Artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami. Artyście towarzyszy kilkuosobowy zespół muzyczny. Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych,melodyjnych,dramatycznych i komediowych.


„Od Piaf do Garou"- recital piosenek francuskich w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.
Wykonawca:
Michał Bajor

Muzycy:
Wojciech Borkowski / Tomasz Krezymon - fortepian
Paweł Stankiewicz / Marcin Olak - gitara akustyczna
Maciej Szczyciński / Konrad Kubicki - gitara basowa
Piotr Maślanka / Szymon Linette -perkusja
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl