imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


WIOSENNY SPACER - wystawa fotografii

Zapraszamy na wystawę fotografii "WIOSENNY SPACER" grupy fotograficznej „Szkoła Widzenia” pod kier. dr hab. Jakuba Byrczka, działającej w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. „Galeria Na Piętrze” - wystawa czynna do końca czerwca.„Jaworzno – aktywne miasto, przez swoje usytuowanie ruchliwe i hałaśliwe, ale też miejscami nieco senne. Tereny zielone mieszają się z gęstą zabudową, a blokowiska z dzielnicami domów jednorodzinnych.
    Miasto wielu pokoleń, z bogatymi tradycjami przemysłu, ale również zmieniające się na handlowo – usługowe – takie zwyczajne miasto, które stało się tematem kolejnej wystawy grupy fotograficznej znanej jako „Szkoła Widzenia”.

    Zdjęcia zrobione wiosną ubiegłego roku przywodzą na myśl całodniowy, wiosenny spacer, ukazują jak podobnie, a zarazem odmiennie postrzegane jest Jaworzno przez autorów tych fotografii. Dowodem na to niech będzie powstały w naturalny sposób podział na: „drogi, symbole i wiosnę”.
    Choć zdjęcia w każdym z tych podtematów obejmują sobą szerokie spektrum, to nie są pozbawione wspólnych cech. Najważniejszą i najbardziej rzucającą się w oczy tendencją, nie jest to, iż wszystkie są utrzymane w monochromatycznej, czarno – białej konwencji, lecz to, że nie ma na nich żadnych „udziwnień”. To po prostu zwyczajne fotografie zwyczajnego miasta.
Tomasz Huniak


Autorzy wystawy:
Tomasz Huniak, Paweł Jędrusik, Ryszard Klimek, Patrycja Miler, Kamil Wola, Paweł Smalcerz, Marek Szuler, Jakub Byrczek, Karolina Bociąga, Piotr Jamróż, Witold Woźnica, Mirosław Miranowicz, Krzysztof Sowa, Paulina Kowalik, Krystian Kaczka, Katarzyna Guzik, Wojciech Piechocki, Jakub Kaszuba, Dariusz Kowalczyk, Justyna Bajgrowicz, Joanna Pieczara i Grzegorz Wosik.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl