imieniny: Łazarza, Olimpii. 17 grudnia 2018
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


NOC TEATRU w MOKSiR

30 marca zapraszamy na niezwykłe wydarzenie - NOC TEATRU, która odbędzie się w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Start - godz. 19.00.


PROGRAM:

Godz. 19.00 - „Piaskownica"
w wykonaniu Teatru Imaginarium z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie

reżyseria: Aneta Leśniakiewicz
scenografia: Grzegorz Pączek Konrad Hajda
muzyka na żywo: Daniel Róg
obsada: Agnieszka Szumańska, Dawid Jarosiński

Dramat Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia, to opowieść o poszukiwaniu bliskości i miłości, w tragikomiczny sposób opisująca współczesne relacje międzyludzkie. Jest to opowieść o naszym emocjonalnym kalectwie, o spotkaniu kobiety i mężczyzny, którzy nie potrafią stworzyć związku, nie potrafią zbliżyć się do siebie. Płaszczyzną ich kontaktu stają się wzorce i schematy zaczerpnięte ze świata współczesnych mediów, filmu, komiksu i gier komputerowych.


Godz. 20.15 - „Jeśli ty nie istniałbyś..."
recital piosenki aktorskiej Dominki Szwed-Kipigroch z Punctum Teatru

reżyseria: Paweł Drzewiecki
muzyka na żywo: Irena Paprocka
obsada: Dominika Szwed-Kipigroch

Czułość, pasja, energia, wrażliwość, głowa pełna szalonych pomysłów, pragnienie prawdziwej miłości - wszystkie te cechy posiada bohaterka przedstawienia. Kobieta, której do pełni szczęścia potrzebny jest mężczyzna. U jego boku chce czuć się bezpiecznie i bez strachu okazywać wszystkie drzemiące w niej uczucia. Błądzi, szuka... . Gdy zdaje się jej, że już znalazła, ze smutkiem zmuszona jest wyznać: „a ja jestem proszę pana na zakręcie". I nagle, w najmniej oczekiwanym momencie przychodzi ten, któremu wreszcie gotowa jest wyśpiewać tytułową frazę... W przedstawieniu, obok monologów scenicznych autorstwa klasyków dramatu: Szekspira, Ibsena i Wyspiańskiego, usłyszycie Państwo teksty napisane przez takich mistrzów piosenki aktorskiej jak Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, czy Wojciech Młynarski.


Godz. 21.15 - „Męczeństwo Piotra Oheya"
w wykonaniu Teatru MASKA z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

reżyseria: Andrzej Morawa
obsada: Kamil Cudejko i Basia Bylica, Patrycja Polek, Marek Andruszczyszyn, Daniel Kot, Zuza Hoinkis, Agnieszka Dziudziek, Agata Modrzejowska, Piotr Golonka, Katarzyna Farbaniec, Mateusz Droździewicz

Jednoaktówka mistrza groteski sprzed ponad pięćdziesięciu lat, jednak - jak to bywa w tym gatunku - z wciąż aktualną oceną absurdalności otaczającego nas świata i naszej bezsilności. Wydawać by się mogło, że udowodnienie pomyłki wszystkim, którzy twierdzą, że w zwyczajnej łazience, w zwyczajnym mieszkaniu, zwyczajnego Piotra zamieszkał tygrys ludojad nie jest sztuka trudną. Okazuje się że zdrowy rozsądek, doświadczenie, a nawet relacje międzyludzkie muszą ustąpić wobec bezdusznych i tępych norm - Skąd my to znamy?!


Godz. 22.30 - wernisaż fotograficzny i słodki poczęstunek
W Galerii na Piętrze odbędzie się wernisaż zdjęć Teatru Imaginarium. Będzie można zobaczyć fotografie dokumentujące próby, spektakle i wyjazdy festiwalowe.


Godz. 23.00 - „Kokon"
widowisko plastyczne Grupy Dye Motion z Jaworzna

reżyseria: Marian Folga
choreografia: Fidzińska Judyta, Jałocha Martyna
stroje: Koczur Barbara
muzyka: Artur Majewski
obsada: Kamila Byrczek, Daniel Dymek, Krystian Jachna, Anna Koperniak, Marek Kuś, Aleksandra Matusik, Marcin Oleszczuk, Marlena Reus, Paulina Skupień, Łukasz Trafiałek, Przemek Wilk, Martyna Jałocha, Roman Kurnik, Paweł Galas, Litka Dawid, Urbańczyk Łukasz, Kadula Karolina, Katarzyna Pyzalska

Widowisko Plastyczne „KOKON" pokazuje jak kruche jest życie, jak bardzo możemy balansować na granicy snów i jawy. Próba wyjaśnienia tego, jak powstają w nas niektóre emocje i uczucia. „Kokon" zabiera nas w podróż, w czasie której mamy okazję zastanowić się nad sobą, swoim życiem. Pokazanie ludzkiego dramatu tak, by mogli go poczuć widzowie, nie jest proste. Wkraczamy w wyśniony świat pomiędzy jawą a snem gdzie dobro walczy ze złem, a my jesteśmy zawieszeni między nimi. Dobre duchy robią , zrobią wszystko co możliwe, by nas chronić.


Godz. 23.30 - „Mgławica uczuć"
spektakl na podstawie „Małych zbrodni małżeńskich" Punctum Teatru z Włocławka

reżyseria: Paweł Drzewiecki
scenografia: Mieczysław Drzewiecki
muzyka: Anita Łazińska
obsada: Agnieszka Szumańska, Paweł Drzewiecki

Historia ta ma pokazać widzom, że nawet z najtrudniejszej sytuacji uczuciowej można wyjść cało, pod warunkiem jednak, że obie strony zdecydują się na szczerą rozmowę. Jej bohaterowie przyjmują konwencję inteligentnej gry, w której żadne z nich nie chce okazać się słabsze od drugiego. Jednak dopiero gdy owa „rozgrywka szachowa" obnaża kolejne błędy każdego z jej uczestników, możliwe jest porozumienie. Bo miłość nie znosi masek.


Bilety w cenie 15 zł obejmują wstęp na całą NOC TEATRU, nie ma możliwości zakupienia biletów na pojedyncze spektakle.
Bilety do nabycia w Informacji MOKSiR czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00, ul. Broniewskiego 4, tel. 32 623 3086 wew. 53.

Ilość miejsc ograniczona!powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl