imieniny: Ireny, Jana. 20 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Premiera "Polowania na łosia". Aplauz publiczności

Znów był Walczak. I znów - owacja na stojąco. Chrzanowska publiczność niezwykle gorąco przyjęła premierowe przedstawienie "Polowanie na łosia" Teatru Imaginarium w reżyserii Anety Leśniakiewicz. W sobotę 28 stycznia w sali teatralnej MOKSiR zasiadło około trzystu widzów.

Aneta Leśniakiewicz, opiekunka grupy i zarazem kierowniczka działu animacji kultury w MOKSiR po raz kolejny, po obsypanej nagrodami "Piaskownicy", postanowiła sięgnąć po sztukę Michała Walczaka.
- Warto sięgać po tę dramaturgię. To polska, współczesna sztuka, bardzo przemawiająca do aktorów. Mam nadzieję, że przemówi też do publiczności - mówiła przed premierą reżyserka.
I rzeczywiście - przemówiła. Czarna komedia romantyczna w wykonaniu aktorów Imaginarium: Dawida Jarosińskiego, Agnieszki Szumańskiej, Michała Boguckiego, Izabeli Lulewicz oraz Tomasza Szretera spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. I nic dziwnego. Wszak "Polowanie na łosia" to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, miłości, ucieczce przed schematami myślenia naszych rodziców i przed oczekiwaniami społeczeństwa. A któż z nas nie próbował choć raz przed nimi uciec? Do tego znakomita obsada aktorska i porywająca muzyka klezmerskiego zespołu z Krakowa - Kroke.
Teatr Imaginarium dziękuje za wsparcie pani Ance Wierzchowskiej - Woźniak z agencji autorskiej i wydawnictwa Panga Pank, autorowi dramatu Michałowi Walczakowi oraz zespołowi Kroke. A szczególne wyrazy wdzięczności składa aktorowi Punctum Teatru Pawłowi Drzewieckiemu za to, że poświęcił swój czas, energię i podzielił się bezcenną wiedzą teatralną oraz Damianowi Dideńko, który stworzył dla Imaginarium wspaniały projekt plakatu.
(af)
zdjęcia: (kb)
 
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl