imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


HERODY 2012. Kolędnicy po raz XIV przyjechali do Chrzanowa

Pięć z dziewięciu zespołów biorących udział w XIV Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych Herody 2012 zdobyło nominacje do prestiżowych imprez w Bukowinie Tatrzańskiej lub Podegrodziu. Przegląd odbył się w niedzielę 15 stycznia w Chrzanowie.
W niedzielny ranek, mimo sypiącego obficie śniegu,  na placu Tysiąclecia w Chrzanowie zrobiło się kolorowo. Barwny korowód ubranych fantazyjnie postaci przemaszerował przez plac, by zaraz podążyć na chrzanowski rynek. Słychać było śpiew, żarty i śmiech. Tę radosną atmosferę kolędowania Chrzanów poczuł już po raz czternasty za sprawą organizowanego tu tradycyjnie w styczniu Przeglądu Grup Kolędniczych. 
Z kolędą do Chrzanowa przybyło w tym roku dziewięć grup: Herody z Nieporazu i Regulic, kolędnicy „Z gwiazdą” z Luszowic, Herody z Bolęcina, Herody z Maszkowa, kolędnicy ze Skawicy, Herody z Minogi, Pasterze z Koźlicy, Herody z Modlnicy oraz Pasterze z Tokarni.

Po paradzie zespoły prezentowały się przed jury, w którym zasiadały trzy etnografki: przewodnicząca  Teresa Marcinkowska, Elżbieta Porębska-Kubik oraz Agnieszka Oczkowska.
A oto werdykt jury. Trzy równorzędne wyróżnienia oraz nominacje do udziału w 40. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej zdobyli: Herody z Bolęcina, Herody z Modlnicy oraz Pasterze z Koźlicy.
Z kolei wśród grup dziecięcych i młodzieżowych dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali kolędnicy „Z gwiazdą” z Luszowic i  Herody z Nieporazu i Regulic. Te  dwa zespoły pojadą do Podegrodzia koło Nowego Sącza na Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe kolędowanie”.

     
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl