imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Znany tenor Stan Meus w Chrzanowie!

Z okazji Walentynek mamy dla Państwa muzyczną propozycję. W sobotę 11 lutego 2012 zapraszamy na występ znanego tenora, artysty estradowego, członka zespołu Teatru w Meiningen - Stana Meusa. Początek - godz. 19.00, sala teatralna. Bilet na ten koncert to najlepszy walentynkowy prezent dla ukochanej!


W programie:

  • arie z najsłynniejszych operetek
  • pieśni neapolitańskie
  • przeboje z lat 20. i 30.

W wykonaniu Stana Meusa usłyszymy między innymi takie przeboje jak: "Umówiłem sie z nią na dziewiatą", "Całuję Twoją dłoń, madame", "La Boheme", "Czy pani Marta jest grzechu warta?". "Tango Milonga". Artyście akompaniować będzie znana pianistka z Filharmonii Krakowskiej Emilia Bernacka.
 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w punkcie Informacji MOKSiR.

 

Stan Meus ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu i debiutował w tamtejszym Teatrze Muzycznym. Potem zdobył angaż

w Gliwickim Teatrze Muzycznym (dawniej Operetka Śląska) i był stałym
gościem na deskach Opery Bytomskiej i Warszawskiej Opery Kameralnej. Na początku lat 90. artysta przebywał głównie w Austrii, gdzie z powodzeniem występował w Wiener Operntheater, Theater an der Wien, Schlosstheater Schönbrunn i Wiener Konzerthaus. Występował w dziełach operowych i operetkowych, jak również w wielkich produkcjach musicalowych (Musicale "Freudiana" i
"Elisabeth"). Ponadto wcielił się w rolę Ari Leschnikoff w produkcji "Comedian Harmonists", która w całych Niemczech odniosła wielki sukces.
Jego zdolności artystyczne potwierdza m.in. nagroda jury oraz publiczności otrzymana w Konkursie Wokalnym im. Roberta Stolza w Hamburgu. Stan Meus nagrał rownież płytę CD z dziełami Roberta Stolza. Jako solista występował na koncertach i festiwalach w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Francjii, Włoszech, Bułgarii, Rosji i w USA.
Od 1999 roku Stan Meus jest członkiem zespołu w Teatrze w Meiningen. Równolegle z działalnością teatralną jego pasją jest praca na estradzie, bezpośredni kontakt z publicznością, ktorej oferuje doskonałą, na wysokim poziomie rozrywkę.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl