imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Uwaga! Scena Młodych. Zaczynamy!

Piątek 27 stycznia. Klub Stara Kotłownia w MOKSiR startuje ze Sceną Młodych. O godzinie 19.00 wystąpi zespół Straight Jack Cat.W każdy ostatni piątek miesiąca na deskach sceny w klubie Stara Kotłownia w podziemiach MOKSiR będą odbywać się koncerty. 
W ramach cyklu Scena Młodych lokalne grupy (i nie tylko) będą mogły zaprezentować swoją twórczość. 
W koncercie inauguracyjnym wystąpi zespół Straight Jack Cat. Grupa powstała w 2010 roku w Krakowie, ale jej członkowie mają libiąski rodowód. 

Straight Jack Cat to zespół powołany do życia w połowie 2010 r. w Krakowie. Z założenia muzyka Straight Jack Cat miała być prostym, zwartym kompozycyjnie rock'n'rollem. Muzycy - po doświadczeniach z graniem rozbudowanych instrumentalnych kilkunastominutowych progresywnych utworów w innych projektach - chcieli odsapnąć nieco od tego typu patetycznych - bądź co bądź - kreacji i postawić na powściągliwość, prostotę i piosenkowość. Jak się potem okazało prostota nie jest wcale tak prosta do zagrania jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Muzyczny ascetyzm wymaga dużej samodyscypliny, na co członkowie zespołu nie zawsze mają ochotę... Dlatego to kompozycje zespołu są osobliwym przeciąganiem liny pomiędzy dwiema wspomnianymi tendencjami.

Jeśli już trzeba by jakoś zaszufladkować Straight Jack Cat to znalazłby się on pod takimi hasłami jak: stoner, garage, noise, rock...

Skład:
Marcus Phallka - Gitara i Krzyki
Sebastian Kaszyca - Perkusja
Damian Szafran - Bas
Bart Nowak - Gitara i Klawisz
Bilety na koncert w cenie 10 zł do nabycia w punkcie Informacji MOKSiR oraz w klubie przed koncertem.
Uwaga! W trakcie imprezy czynny będzie bufet. powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl