imieniny: Miłosza, Pawła. 25 stycznia 2020
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Wakacje w mieście też mogą być udane!

Kino małolata, gry fantasy w Chrzanowskim Klubie Fantastyki Galatea, warsztaty taneczne, gry i zabawy plenerowe, wycieczki do muzeum i straży pożarnej - to tylko część letniego programu atrakcji przygotowanych przez  Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.


Aby umilić dzieciom oraz młodzieży szkolnej, spędzającym tegoroczne wakacje w naszym mieście,  MOKSiR przygotował tradycyjnie szereg atrakcji.

W poniedziałki  Chrzanowski Klub Fantastyki  zapraszał na bezpłatne zajęcia wszystkie dzieci zainteresowane fantasy i grami karcianymi. Ponadto w ramach tych spotkań organizowano także  zajęcia plastyczne oraz liczne konkursy i zgaduj-zgadule. Do najbardziej ulubionych zajęć należały popisy taneczne i piosenkarskie na prawdziwej scenie, podczas których można było zaprezentować swoje artystyczne uzdolnienia, a także przy okazji zapoznać się z ofertą kulturalną Ośrodka Kultury.

Dzieci chętnie też uczestniczyły  w spacerach po mieście, podczas których odwiedzały różne ważne chrzanowskie instytucje i place zabaw. Do najbardziej udanych  należy zaliczyć wizytę w Powiatowej Straży Pożarnej, podczas której starszy sekcyjny Piotr Smalec opowiadał o trudnej, ale fascynującej pracy strażaków. Dzieci mogły zapoznać się z nowoczesnym sprzętem do gaszenia pożarów, posiedzieć w wozach strażackich, uruchomić prawdziwą ostrzegawczą syrenę, czy odwiedzić centrum dowodzenia.  Okazało się, że strażacy nie tylko walczą z groźnymi pożarami, ale również ratują poszkodowanych w różnych wypadkach, czy powodziach. Zawsze są tam, gdzie człowiek potrzebuje pomocy.
Bardzo interesująca i pouczająca była wycieczka do chrzanowskiego Muzeum, gdzie kustosz Piotr Grzegorzek, z wielką pasją, opowiadał o atrakcjach geologicznych ziemi chrzanowskiej, przybliżał florę i faunę naszych okolic, a także pokazał, jak chowano ludzi dwa i pół miliona lat temu. Dzieci mogły także zapoznać się z kulturą chrzanowskich Żydów oraz  zobaczyć dawny mieszczański salon.

Dużym zainteresowanie cieszyło się wtorkowe kino małolata - zupełnie bezpłatne oraz czwartkowe kino letnie, za jedyne dwa złote. Repertuar  kina był tak dobrany, że  przyciągał na swoje seanse również młodzież. Po brzegi było wypełnione kino na filmach Safari oraz Gnomeo i Julia,  ale nie mniejszym powodzeniem cieszył się Delfin Plum, czy Artur i Miminki 3. Z oferty kinowej w lipcu skorzystało blisko tysiąc pięćset osób.

Środy zarezerwowane były na warsztaty taneczne, podczas których instruktorzy,
w atmosferze wakacyjnej zabawy, uczyli dzieci podstaw nowoczesnych tańców. Pod fachowym okiem uczestnicy zajęć odkrywali swoje taneczne uzdolnienia, by ewentualnie potem kontynuować przygodę z tańcem w licznych MOKSiR-owskich  kołach zainteresowań.

W każdy piątek, w Ośrodku  Rekreacyjnym „Basen Kąty”,  na młodych miłośników  letniego wypoczynku czekały kąpiele w basenie i zabawy sportowe. Do najbardziej ulubionych zajęć należały zawody piłkarskie, gry w minigolfa, oraz różne konkursy sprawnościowe. Niestety lipiec nie należał do kąpielowych miesięcy i tej formy zajęć nie udało się w pełni zrealizować. Być może sierpień będzie łaskawszy dla miłośników wodnych i słonecznych kąpieli, na które serdecznie zapraszamy w piątki w godzinach od 10.00 do 14.00 ( wymagana pisemna zgoda rodziców). Organizatorzy tradycyjnie zapewniają fachową opiekę oraz liczne sportowe atrakcje.

Basen oczywiście był otwarty  nie tylko dla młodych uczestników  lata z MOKSiR -em, ale również dla wszystkich chętnych. W lipcu ten rodzaj wypoczynku wybrało blisko 2 tysiące osób.

Wakacje są w toku, a zatem nadal serdecznie  zapraszamy do korzystania z  basenu na Kątach w godz. 10.00 - 20.00 (kasa jest czynna do 19.00). Obiekt posiada: basen letni, plac do minigolfa, dwa boiska do piłki siatkowej plażowej, pełnowymiarowe boisko trawiaste do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej plażowej, pełne zaplecze sanitarne, czynny jest także bufet gastronomiczny. Dzieci i młodzież do lat 16-tu płacą tylko 3 zł. ( dorośli 6 zł.).

Zachęcamy  też Państwa do zapoznania się z programem kina „Sztuka”, które od 19 sierpnia będzie wyświetlało premierowy film Smerfy, w systemie 3D, po wakacyjnej cenie - 15 zł.
W sierpniu będzie też nadał otwarte wtorkowe, bezpłatne  kino małolata. Wejściówki dostępne są w pokoju informacji MOKSiR.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl