imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Piaskownica idzie jak burza!

Miło nam poinformować, że spektakl PIASKOWNICA w wykonaniu aktorów Teatru Imaginarium działającego w chrzanowskim MOKSiR dostał się do finału Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych Pro - Contra, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 2-4 września 2011.


Teatr Imaginarium jest jednym z kilku zespołów z Europy, które zakwalifikowały się do występu na festiwalu w Szczecinie. W zeszłej edycji widzowie mogli zobaczyć spektakle z Rosji, Niemiec, Norwegii, Belgii, Czech, Ukrainy i Szwecji.
- Po wiosennych sukcesach zdecydowaliśmy, że spróbujemy swoich sił w konkursie międzynarodowym, nieśmiało licząc, że może uda nam się wejść do finału. Wysłaliśmy nagranie spektaklu wraz z bardzo obszernym formularzem zgłoszeniowym, materiałami informacyjnymi dotyczącymi spektaklu i działalności grupy. Były to wycinki z gazet, program teatralny i dyplomy - mówi Aneta Leśniakiewicz, kierowniczka działu animacji kultury w MOKSiR.
Udział w szczecińskim festiwalu to kolejny już sukces tego przedstawienia wyreżyserowanego przez Anetę Leśniakiewicz. Przypomnijmy, że Teatr Imaginarium zwyciężył z „Piaskownicą" XXXVIII Wadowickie Spotkania Teatralne "Zgraja" (28-30 kwietnia 2011 r.). Zdobył główną nagrodę festiwalu - Drewnianą Maskę. Ponadto wyróżnienia aktorskie otrzymała Agnieszka Szumańska i Dawid Jarosiński.
„Piaskownicę" Teatr Imaginarium pokazał też na festiwalach teatralnych w Skawinie i Nowym Sączu. Za każdym razem występy chrzanowskiego teatru spotkały się z bardzo przychylnym, a nawet entuzjastycznym przyjęciem.
Agnieszka Filipowicz


powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl