imieniny: Łukasza, Jana. 18 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Święto miasta z tańcem, muzyką i jubileuszami

Dni Chrzanowa 2011 mamy już za sobą. Tegoroczne święto miasta było wyjątkowe ze względu na przypadające w tym roku jubileusze: 95-lecia chóru Żaby, 45-lecia MOKSiR-u i 25-lecia zespołu Sztywny Pal Azji, a także z powodu pierwszej w powiecie chrzanowskim podjętej próby pobicia Światowego Rekordu Guinness'a ®. Choć nie udało się go pobić, zabawa była przednia.


Dni Chrzanowa rozpoczęły się w piątek 3 czerwca targami przedsiębiorczości na placu Tysiąclecia. Oficjalna inauguracja święta miasta nastąpiła po południu podczas gali jubileuszowej w sali teatralnej ośrodka kultury.
Były występy, gratulacje, medale. Burmistrz Ryszard Kosowski oraz przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Zubik wręczyli medal za zasługi dla miasta i ziemi chrzanowskiej Sztywnemu Palowi Azji, który następnego dnia, w sobotę, dał jubileuszowy koncert.
Goście piątkowego spotkania z zainteresowaniem obejrzeli występy moksir-owskich sekcji wokalnych, tanecznych i teatralnych, które dały znakomite show. Śpiewały też Żaby oraz Sztywny Pal Azji. Spore brawa zebrał nietypowy, bo wspólny występ chóru Żaby i Szpala. Artyści odśpiewali piosenkę „Kurort" .
Podczas kolejnych dwóch dni święta dom kultury zaserwował mieszkańcom dużą dawkę muzyki i tańca. Mieliśmy koncerty m.in. Sztywnego Pala Azji w sobotni wieczór i zespołu Chojnacki, Kościk & De Mono w niedzielę na zakończenie Dni Chrzanowa. Oba koncerty zgromadziły tłumy fanów. W międzyczasie występowały romskie zespoły, odbył się ogólnopolski turniej tańca, pokazy gorących latynoskich tańców zumba.
Każdy podczas dni miasta mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno młody (występy dzieci i młodzieży na rynku), jak i senior (występy zespołów na rynku).
Ważny punkt programu Dni Chrzanowa stanowiła próba pobicia rekordu Guinness'a. W niedzielę o godz. 16.00 na placu Tysiąclecia w balonowych kapeluszach na głowie stawiło się 836 osób. Do pobicia rekordu (dotychczasowy to 4017 osób) taka frekwencja nie wystarczyła, ale zabawa była świetna. Ośrodek kultury dziękuje wszystkim tym, którzy wzięli w niej udział.
Dodatkową atrakcją niedzielnego wieczoru była transmisja fragmentów finałowego odcinka programu X-Factor, podczas którego ogłoszono zwycięzcę tej edycji. Przypomnijmy, że w finale tego tvn-owskiego show występowała chrzanowianka Ada Szulc. Właśnie dlatego członkowie zespołu zdecydowali się przerwać koncert, by zgromadzeni na placu przed domem kultury mieszkańcy mogli poznać wyniki finału. Choć ostatecznie najlepszy okazał się Gienek Loska, wszyscy chrzanowianie gorąco kibicowali 22-letniej studentce farmacji z Chrzanowa.
Ostatnim akcentem święta miasta były wielokrotne bisy zespołu Chojnacki, Kościk & De Mono. Chrzanowska publiczność nie chciała wypuścić artystów ze sceny. Koncert zakończył się więc dopiero tuż przed godziną 23.00
Agnieszka Filipowicz
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl