imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Decoupage w Galerii "Na Styku"

Galeria „Na Styku"  8 marca o godzinie 13.00 zapełniła się tłumem uczniów II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie.  Młodzież wzięła udział w projekcie plastycznym, dotyczącym zdobienia przedmiotów metodą decoupage'u.
Właśnie w tym dniu młodzi twórcy postanowili wystawić w galerii swoje prace. Znalazły się tam: pudełeczka, ikony, lusterka, deseczki, obrazki - ozdobione szczególną techniką postarzania przedmiotów - decoupage'u, powstałą we Francji, będącą metodą zdobienia przedmiotów motywami wyciętymi z serwetek lub ozdobnych papierów.

- Aktualna wystawa jest niezwykła, nie tylko ze względu na przedmioty, ale również dlatego, że po raz pierwszy ich twórcy zgodzili się sprzedać wykonane przez siebie prace. Uzyskane pieniądze pozwolą na zakup farb i różnych preparatów niezbędnych do prowadzenia zajęć plastycznych - powiedziała Aneta Solińska, nauczycielka liceum i pomysłodawczyni projektu, witając przybyłych gości.

Otwarcie wystawy połączone zostało z warsztatami plastycznymi, których uczestnicy mogli nauczyć się tej niezwykłej i wcale niełatwej techniki upiększania małych przedmiotów przez ich postarzanie.

Zapraszamy zatem do naszej galerii, by jednocześnie dać się ponieść jednemu z haseł projektu: kupując ładną rzecz swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym, dajesz prezent podwójnie - niespodzianka ucieszy ich i nas w takim samym stopniu.

Wystawa potrwa do 15 marca b.r.

Antoni Dobrowolski
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl