imieniny: Janusza, Konrada. 21 listopada 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Ferie zimowe na półmetku

Dobra atmosfera, urozmaicone zajęcia, duża frekwencja. Tak można w kilku słowach podsumować pierwszy tydzień ferii zimowych w MOKSiR-em. Codziennie z oferty ośrodka korzystało co najmniej kilkadziesiąt dzieci. Nie miały czasu, by się nudzić.


Akcja „Zima z MOKSiR", skierowana do dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych, ruszyła w poniedziałek 31 stycznia i to bardzo mocnym, sportowo-rekreacyjnym akcentem. Hala sportowa zapełniła się w tym dniu dziećmi, które postanowiły zmierzyć się ze sobą w wieloboju rekreacyjnym. Emocji i zabawy było sporo, tym bardziej, że na zwycięzców czekały słodkie nagrody. W środę również nie zabrakło akcentów sportowych. Mistrz walk kyokushin i ju jitsu wprowadzał chętnych w arkana tej trudnej sztuki samoobrony, której istota opiera się na filozoficznej wiedzy ludzi Dalekiego Wschodu.
Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne z udziałem folklorystek z gminy Chrzanów. Panie uczyły dzieci m.in. wykonywania kwiatów z bibuły. Sala na warsztatach była pełna.
Podobnie zresztą jak na zajęciach z Chrzanowskim Klubem Fantastyki GALATEA, który zrzesza miłośników gier karcianych i szeroko pojętej fantastyki. Szczególną popularność wśród dzieci zdobyła kolekcjonerska gra karciana Magic: The Gathering. Zajęcia odbywały się codziennie od 10.00 do 14.00. W pierwszym tygodniu ferii wzięło w nich udział w sumie 150 dzieci. Nie brakowało też chętnych do oglądania filmów. Około trzysta dzieciaków obejrzało trzy części "Epoki Lodowcowej" w ramach Zimowego Festiwalu Filmowego, który odbywa się w sali konferencyjnej MOKSiR. Z kolei na czwartkowe, promocyjne seanse dla dzieci do kina Sztuka przyszło 250 osób.
Zaś w piątek wypełniony dziećmi autobus pojechał do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Dzieci miały okazję poznać od kuchni, jak powstawały tak znane filmy animowane jak „Bolei i Lolek" czy „Reksio".
W drugim tygodniu ZIMY z MOKSiR-rem zapraszamy na codzienne spotkania Klubu Fantastyki Galatea. Tym razem podczas Zimowego Festiwalu Filmowego dzieci obejrzą trzy części Shreka. A czwartek o godz. 10.00 - kino zaprasza na film "ARTUR I MINIMKI 3", zaś o 12.00 - "ZEMSTĘ FUTRZAKÓW". W planach są też wtorkowe zajęcia plastyczne oraz zajęcia sportowe w hali - w poniedziałek wielobój, a w środę sporty walki. Zaś w piątek uczestników ZIMY z MOKSiR-em czeka wycieczka do planetarium w Chorzowie.


powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl