imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


FINAŁ MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU PIOSENKI

To było prawdziwe święto piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Imprezie, tradycyjnie patronował Święty Mikołaj, który wcześniej na rynku przywitał się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.Chrzanowski MOKSiR, już od ponad trzydziestu lat, organizuje konkursy piosenek dla dzieci młodzieży. W ostatnich latach poproszono świętego Mikołaja, aby został patronem imprezy. Tak też się stało. Potem stało się jeszcze więcej. Niezwykły jegomość, w czerwonej szacie i o gołębim sercu, otoczył swoim patronatem całe miasto.

Do przeglądu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Przesłuchania wstępne odbyły się 27 października. Jury w składzie: Irena Hydel, Jerzy Ziegler, Jarosław Kisiński i Zbigniew Ciaputa, przesłuchało blisko 100 uczestników, w czterech kategoriach wiekowych. A miało bardzo ciężkie i odpowiedzialne zadanie - wyłonić 14 finalistów. Było trudno, a nawet bardzo trudno W końcu organizatorzy zgodzili się na siedemnaście nazwisk, w związku z bardzo wyrównanym poziomem. W sobotę jeszcze odbyła się generalna próba, by w niedzielę, 5 grudnia, ruszyć z finałem.

Finał rozpoczął się tanecznie. Widzów powitał zespół „Kaprys". Potem na widowni pojawił się święty Mikołaj, który osobiście powitał wszystkie dzieci, małe i duże, jurorów i oczywiście finalistów. Potem zaraz uruchomiła się lawina pięknych piosenek nagradzanych, przez wspaniałą publiczność, wielkimi brawami. A piosenki były wesołe i smutne, o miłości, o przyjaźni, o marzeniach. Nie zabrakło też piosenek o Mikołaju i jego reniferach. Śpiewano w różnych językach, a nawet gwarą. Sześcioletni Jędrzej Uziel z Katowic, który zaprezentował „Karlika" razem z Marceliną Lorentowicz, powiedział, że śpiewa tylko po Śląsku i tylko śląskie piosenki. Niektóre utwory były bardzo jednoznacznie wkomponowane w ubiór i choreografię. Zaledwie pięcioletni Piotruś Hejmo z Chrzanowa zaśpiewał a-capella znany szlagier„Deszcze niespokojne", z filmu „Czterech pancernych i pies". Od razu było wiadomo czym się pasjonuje i jakie są jego marzenia na przyszłość. Niektórzy wykonawcy piosenką zdradzali też swoje uczuciowe marzenia. Najmłodszy uczestnik finału Szymek Bujak tak sugestywnie zaśpiewał piosenkę „Weź mnie na ręce", że cała widownia miała ochotę zrobić to natychmiast

Kiedy, po wysłuchaniu wszystkich finalistów, jury udało się na naradę, widownia mogła podziwiać wokalne możliwości Pawła Paprockiego - półfinalisty telewizyjnego „Mam talent". Zatańczyły też solistki z „Kaprysu", Monika Michalska i Małgorzata Rejdych. Duże brawa zebrał, niezwykle dynamiczny i energetyczny, zespół break dance, RTG, którym kieruje Jacek Palka.

A potem na scenie pojawiło się jury, by ogłosić swój werdykt. W pierwszej kategorii wyróżniono sześcioletnią Kamilę Malczyk, która z wielkim wdziękiem zaśpiewała piosenkę o siedmiu reniferach. W drugiej kategorii jury zauważyło Julię Biskup. Dziewięciolatka zaprezentowała muzyczną opowieść o św. Mikołaju. W trzeciej kategorii, z uwagi na dobry poziom, nagrodzono dwoje wykonawców. Jurorom spodobała się piosenka „Brzydcy", w wykonaniu Aleksandry Krawiec oraz uroczo wykonany utwór „Słodki strach", przez Nikodema Łabuza. Wśród najstarszych wyróżniono siedemnastoletnią Monikę Żabińską, za profesjonalnie wykonaną piosenkę „Tylko w moich snach" Katarzyny Groniec. Natomiast Grand Prix przeglądu wręczono licealistce Klaudii Ziębie, która zaśpiewała z wielkim talentem i wyczuciem muzycznej frazy „If ain,t got you", z repertuaru brytyjsko-azjatyckiego piosenkarza Jay Sean'a.
W programie wielkiego finału nie zabrakło też losowania licznych nagród, które ufundował „SKOK" Jaworzno oraz firmy AVON i ORIFLAME z Chrzanowa. Świętego Mikołaja wspomogli też: Firma Handlowo - Usługowa Marka Kubczaka oraz Firma BELFER-SPORT. Dziękujemy !!!

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl