imieniny: Filipa, Korduli. 22 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Miś świata odwiedził najmłodszych chrzanowian

Komplet widzów miał teatr lalkowy „Miś świata" wystawiony na deskach sceny teatralnej MOKSiR. Okazją do prezentacji tego przedstawienia był Dzień Pluszowego Misia przypadający na 25 listopada.


W czwartkowe popołudnie na najmłodszych widzów już przy wejściu do sali teatralnej MOKSiR-u czekała niespodzianka. Każdy maluch otrzymywał lizaka i cukierka. Słodkości wręczały młode adeptki drużyny strażackiej, a zarazem aktorki grupy teatralnej działającej przy chrzanowskim domu kultury.
Przedstawienie „Miś świata" opowiadało historię misia, który był strasznym leniuchem i nie przyjaźnił się z żadnym ze zwierząt zamieszkujących wraz z nim las. Zmienił swoje postępowanie dopiero wtedy, gdy las spustoszyła straszna burza. Wówczas nasz bohater zaczął pomagać innym i zyskał grono przyjaciół.
Przygody małego misia mali widzowie śledzili z zapartym tchem. Spektakl oglądali z bardzo bliska, bo wprost ze sceny. Dzięki temu kontakt z aktorami i efektami specjalnymi był większy. Szczególnie duże wrażenie zrobiła na publiczności burza pełna grzmotów i błysków. Nawałnica podziałała na wyobraźnię dzieci. Takie zresztą było założenie tego spektaklu. Dzieciaki mogły kibicować bohaterom i odpowiadać na pytania aktorów. Dodatkowo walory przedstawienia podnosiła piękna kolorowa scenografia. Z kolei autorką większości pacynek wykorzystywanych w przedstawieniu była Małgorzata Jarosińska. W role zwierzaków zamieszkujących wraz z małym misiem las wcielili się aktorzy teatru Imaginarium. Zainteresowanie spektaklem było tak duże, że zamiast jednego, zorganizowano dwa przedstawienia, a i tak niektórzy chętni nie zdołali już kupić na nie biletów.

Niewykluczone więc, że „Miś świata" będzie jeszcze wystawiany w MOKSiR w grudniu. Prawdopodobnie na tej sztuce się nie skończy, bo zachęceni sukcesem i świetnym kontaktem z widzami młodzi aktorzy teatru Imaginarium już zastanawiają się nad kolejnymi przedstawieniami dla dzieci.powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl