imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Seniorzy na scenie

Przegląd twórczości seniorów zawsze przyciąga twórców reprezentujących różnorodne dziedziny artystycznej ekspresji. Nie inaczej było w tym roku. 13 listopada 2010 r. sala teatralna MOKSiR-u zapełniła się tłumem seniorów.
III Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów i Prac Rękodzieła. Dwugodzinne prezentacje, blisko dwustu uczestników przeglądu, a wśród nich - chóry, soliści, gawędziarze, satyrycy i poeci. Dla seniorów przegląd był okazją do zaprezentowania swoich talentów i umiejętności.

- Cieszymy się, że jeszcze Bóg daje nam zdrowie. Jeszcze głos, słuch nas nie opuszczają i możemy swoje śpiewać. To nas raduje, to nas cieszy - mówiły chóralnie członkinie zespołu Pogodna jesień, reprezentującego PZEiR, koło nr 5 w Chrzanowie.

Ale spotkanie miało również charakter towarzyski.
- Takie imprezy pokazują, że seniorzy potrafią w udany sposób zagospodarować czas wolny. To jest chyba najistotniejsze, bo nie myślą o chorobie, tylko o tym, jak mądrze i twórczo przeżyć swoje życie - zwróciła uwagę Wanda Madej z Klubu Seniora „Pod Trójką" z MOKSiR.

Celem przeglądu jest zaprezentowanie dorobku zespołów i solistów działających przy klubach seniorów  w Chrzanowie i powiecie, inspirowanie amatorskiego ruchu artystycznego oraz podnoszenie umiejętności wykonawców, a także konfrontacja ich osiągnięć. Tego rodzaju imprezy również integrują środowisko seniorów,
a przede wszystkim zapewniają widzom i wykonawcom doskonałą zabawę.
- Mając świadomość, jak ważną rolę pełnią takie imprezy dla środowisk emeryckich, obiecuję, że chrzanowski MOKSiR zawsze będzie dla Państwa twórczości otwarty - powiedziała Teresa Wojciechowska, zastępca dyrektora MOKSiR, wręczając dyplomy i wyróżnienia.
Przegląd corocznie udowadnia, że seniorzy są niezwykle aktywni twórczo, mają wiele pasji i zainteresowań. Ich twórczość jest jednak tak różnorodna i bogata, że jurorzy mają problemy z przyznawaniem nagród.
- Tym razem postanowiliśmy zmienić nieco konwencję przeglądu i wyróżnić nagrodami wszystkich uczestników. Teraz pełnimy rolę konsultantów i chętnie udzielimy Państwu fachowych porad - powiedziała w imieniu jury Aneta Leśniakiewicz, instruktorka teatru
i kierowniczka Działu Animacji Kultury w MOKSiR.
W jury zasiadali również: Renata Bartula - plastyczka, Jerzy Ziegler - muzyk, Jan Ryś - folklorysta i Antoni Dobrowolski - poeta.

Na zakończenie przeglądu jeszcze raz wystąpił chór Retro z Klubu Kultury Rybitwy z Krakowa, który zarówno wśród jury, jak i widzów, zdobył najwięcej życzliwości i uznania.

A.Dobrowolski

 
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl