imieniny: Łukasza, Jana. 18 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Fantastyczny weekend w Chrzanowie

Drugie Chrzanowskie Dni Fantastyki już za nami. Trzy pobudzające wyobraźnie dni przyciągnęły liczne grono fanów fantasy, sci-fi, gier i filmów. Każdy, kto pojawił się na konwencie, mógł wypożyczyć gry planszowe i nauczyć się w nie grać. Pomagało w tym liczne grono nauczycieli – tzw. mistrzów gry, którzy służyli radą i pomocą w rozgrywce. Podczas imprezy rozegrano również turniej w grę karcianą Magic The Gathering oraz pokaz figurkowej gry wojennej Warzone.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rysowania komiksów, które poprowadzili rysownicy z Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura. Chrzanowski zlot miłośników fantastyki odwiedził Jakub Ćwiek. Jeden z najwybitniejszych pisarzy młodego pokolenia, autor blisko dziesięciu książek, w tym cyklu „Kłamca” czy powieści „Liżąc ostrze” i „Ciemność płonie”. W Chrzanowie poprowadził warsztaty pisarskie, podczas których młodzi pisarze dowiedzieli się między innymi, jak tworzyć dobre dialogi oraz prowadzić narrację. Dwudniowe warsztaty zamknęło spotkanie autorskie, na którym Jakub Ćwiek opowiadał o swoich początkach pisarskich, inspiracjach oraz książkach. Zagadnięty o cyklu o Lokim, zdradził zebranym, że czwarty tom, który ma ukazać się na początku roku 2011, będzie już ostatnim z serii i należy spodziewać się pożegnania z tym bohaterem. Widocznie posmutniałych fanów pocieszył jednak zapowiedzią, że niebawem rozpocznie nowy cykl z nowym bohaterem, który podobnie jak Loki czytelnikom na pewno przypadnie do gustu.

Chrzanowskie Dni Fantastyki przyciągnęły amatorów szeroko rozumianej fantastyki nie tylko z naszego powiatu. Do Chrzanowa przyjechali również goście z całego województwa małopolskiego i śląskiego. Dla niektórych bywalców nie był to pierwszy konwent tego typu, jednak bez wątpienia stanowił ważne wydarzenie w kalendarzu tego typu imprez.

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl