imieniny: Piotra, Ziemowita. 19 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Brąz dla naszych modelarzy

Brązowy medal drużynowo zdobyła ekipa polska w konkurencji F1-C,  podczas  Mistrzostw Europy Modeli Swobodnie Latających dla Seniorów, które odbyły się w Turcji. Sponsorem strategicznym naszej ekipy jest Rafineria Trzebinia.Wśród nagrodzonych  znalazł się Mariusz Gąsiorowski – instruktor KML MOKSiR w Chrzanowie.
Podczas rozegranych w Turcji, w dniach 18-25 lipca, Mistrzostw Europy Modeli Swobodnie Latających dla Seniorów  reprezentacja Polski , po bardzo wyrównanej walce,  zdobyła  brązowy  medal i tytuł  drużynowych drugich wicemistrzów  Europy w konkurencji  modeli swobodnie latających  z napędem silnikowym F1-C.  Polskę reprezentował zespół w składzie: Piotr Płachetka ( Aer. Gliwicki), Marek Roman ( Aer. Warszawski) i Mariusz Gąsiorowki ( KML MOKSiR Chrzanów). Naszych zawodników wyprzedziły nieznacznie tylko ekipy Włoch i Rosji.
- Warunki atmosferyczne były fatalne. Wiał silny wiatr, a temperatura dochodziła do 40 stopni w cieniu. Nigdy w tak ekstremalnych warunkach nie latałem. Zawody odbywały się na niekończącej się stepowej równinie, pokrytej miejscami dużymi połaciami słoneczników, w których ciągle ginęły opadające modele. Niemniej potwierdziliśmy, że drużynowo nadal reprezentujemy europejski i światowy poziom. Zdobywcy złotego medalu Włosi uzyskali łączny czas 3885 sekund , my zaledwie o 90 sekund mniej, a do srebra zabrakło nam zaledwie 2 sekundy – opowiada z żalem i z radością w głosie  Mariusz Gąsiorowski.
Aktualnie nasi młodzi modelarze, Adrian Matras i Patryk Straś,  szykują się do udziału w kolejnych ważnych zawodach. Tym razem pojadą do Rumunii bronić tytułu Mistrzów Świata, który zdobyli dwa lata temu w Kijowie.  Trenerem reprezentacji Polski będzie tradycyjnie Jerzy Włodarczyk -  instruktor KML MOKSiR w Chrzanowie. Życzymy sukcesów.

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl