imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Półmetek lata z MOKSiR-em

Właśnie zakończyła się pierwsza część akcji letniej dla dzieci i młodzieży, przygotowanej przez chrzanowski MOKSiR. Tym razem w programie dominował sport, ale nie zabrakło też atrakcyjnych wycieczek i projekcji kina wakacyjnego, a basen „Kąty" pękał w szwach.Sport królował w poniedziałki, środy i piątki. Uczestnicy zajęć zapoznawali się z zasadami gry w piłkę nożną i siatkową. Zgłębiali też tajniki minigolfa i doskonalili swoje umiejętności pływackie na basenie „Kąty". Spotkania ze sportem odbywały się pod okiem trenera w rekreacyjnej, zabawowej formie. Oczywiście nie mogło zabraknąć licznych i pasjonujących konkursów z nagrodami.

Pierwsza wakacyjna wycieczka  z MOKSiR-em wiodła do Częstochowy. Tam jej uczestnicy odwiedzili planetarium i Rezerwat Archeologiczny Kultury Łużyckiej. To była bardzo pouczająca wyprawa. Najpierw dzieci były świadkami narodzin wszechświata, potem zapoznały się z kulturą łużycką sprzed 2500 lat, oglądając cmentarzysko i wystawę o kulturze naszych praprzodków.

Kolejna wycieczka odbyła się do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu - niekonwencjonalnego ogrodu zoologicznego, który pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Zapewne na długo pozostanie w pamięci prezentacja ptaków drapieżnych podczas ich lotów. Z kolei ostatnia lipcowa wycieczka miała charakter krajoznawczy. Jej uczestnicy wybrali się pięknym szlakiem turystycznym, by zdobyć Magurkę i stamtąd podziwiać piękno Beskidu Małego, pohasać na polanie, nazbierać prosto do buzi smacznych jagód oraz odpocząć w cieniu schroniska. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły zaporę z hydroelektrownią w Tresnej. Zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

Tradycyjnie już dużą popularnością cieszyło się kino letnie, które oferowało atrakcyjne filmy dla dzieci i młodzieży za symboliczne 2 złote. Z kinowej oferty skorzystało blisko 1400 dzieci i młodzieży. To dużo, ale królował jednak basen „Kąty", który w okresie od 25 czerwca do 23 lipca przyjął ponad 10 000 spragnionych zimnej wody dla ochłody. Warto zaznaczyć, że ośrodek na Katach to nie tylko woda, ale również pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, komplet boisk do piłki siatkowej, plażowej, a także minigolf.

Organizatorzy Lata z MOKSiR zapraszają dzieci i młodzież do korzystania oferty programowej również w sierpniu. Ruszamy 2 sierpnia zajęciami sportowymi, a kończymy 28 sierpnia programem artystycznym „Pożegnanie wakacji".

Antoni Dobrowolski

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl