imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


DLA CIEBIE MAMO

To był niezwykły koncert, przygotowany specjalnie dla mam z okazji ich święta. W programie artystycznym, który odbył się w sali teatralnej MOKSiR 23 maja, wystąpili młodzi artyści reprezentujący chrzanowski Dom Kultury, SP1     i Przedszkole nr 10.Widownia, wypełniona po brzegi, gromkimi brawami nagradzała wszystkich występujących. Szczególnie podobały się układy taneczne wykonane z wielką gracją przez najmłodszych uczestników koncertu - podopiecznych Przedszkola nr 10 w Chrzanowie. W ich wykonaniu można było podziwiać tańce: „A ja wolę swoją mamę", „Biedronki", „Dozwolone od lat 18" oraz wiązankę tańców góralskich. Wiersz „Dla mamusi" z wielkim wdziękiem wyrecytowała maleńka Alicja Mąsior.
Duże brawa zebrały również zespoły taneczne z MOKSiR - Versus, Kaprys oraz Flex, za pokazy tańców współczesnych. Widownia żywo reagował też na popisy choreograficzne zespołów tanecznych z SP nr 1 - Schoko Bons i Jedyneczki.
Nie zabrakło też piosenek. Nastrojowy utwór muzyczny, z repertuaru Majki Jeżowskiej - „Kołysanka dla mamy", profesjonalnie zaśpiewał duet Dominika Pater i Paweł Paprocki z zespołu Impresja z MOKSiR. Paweł wystąpił jeszcze raz, tym razem z Nikodemem Łabuzem w „Deszczowej piosence", znanej z amerykańskiego musicalu. Natomiast Martyna Gawin opowiedziała piosenką piękną historię o biedronkach.
MOKSiR-owskie studio piosenki Bell Canto reprezentowali Aleksandra Krawiec i Maciej Nowak. Aleksandra wykonała niezwykle trudny utwór Edyty Górniak - „Niebo to my", a Maciek zmierzył się z piosenką Mietka Szcześniaka - „Na ziemi jest o wiele lepiej". Na zakończenie koncertu wystąpił Dawid Mroczek. Najpierw przypomniał w oryginale światowy przebój Joe Dassina - "Et si tu n'existais pas". Przyszło mu to stosunkowo łatwo, ponieważ dzień wcześniej wystąpił z tą piosenką na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Francuskiej w Krakowie. Finałową piosenką koncertu był znany utwór z repertuaru Natalii Kukulskiej - „Dłoń", poświęcony pamięci Anny Jantar.
Drobne upominki, ufundowane przez firmę Avon z siedzibą w Chrzanowie przy ulicy Sienkiewicza, wręczono niedzielnymi i poniedziałkowym solenizantkom - Iwonom, Helenom, Zuziom oraz Joannom.
Prowadzący koncert, Antoni Dobrowolski, przeplatał występy młodych artystów wierszami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Sergiusza Jesienna i Tadeusza Śliwiaka, które doskonale komponowały się z atmosferą, tego niewątpliwie udanego, artystycznego spotkania z mamami.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl