imieniny: Ildefonsa, Rajmunda. 23 stycznia 2020
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


KLEZMORIM TRIO W STAREJ KOTŁOWNI

25 stycznia 2020 roku o godz. 18:00 zapraszamy do Starej Kotłowni na koncert zespołu Klezmorim Trio, czyli przedwojenną muzykę żydowska w języku Jidysz. Bilety: 25 zł / 40 zł (przy zakupie 2 sztuk) do nabycia w Informacji MOKSiR w Chrzanowie lub w klubie w dniu koncertu.


Klezmorim Trio tworzą muzycy, których połączyła pasja do żydowskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Zainspirowani aszkenazyjską kulturą galicyjskiej diaspory, przenoszą widownię do muzycznego świata przedwojennych sztetli. Podczas koncertów można usłyszeć najpopularniejsze utwory i piosenki w języku Jidisz, jak również historie ich powstania. Klezmorim Trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych, autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt, długo pozostający w pamięci słuchaczy.

Zespół tworzą:
Karolina Stasiowska - altówka i śpiew
Marcin Wiercioch - akordeon
Piotr Południak – kontrabas

Wszyscy muzycy od lat związani są z krakowskim Klezmer Hois (Jidisz: Dom Klezmera). Koncertują tam regularnie, a ich recitale zawsze przyjmowane są bardzo entuzjastycznie. Występowali w Europie, USA, Azji(Chiny, Korea Pd.), Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl