imieniny: Filipa, Korduli. 22 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


SŁOWIK I JEGO GÓRY W GALERII NA STYKU

Galeria „Na Styku", chrzanowskiego MOKSiR-u, gościła u siebie obrazy chrzanowskiego artysty Piotra Słowika. Wernisaż wystawy, który odbył się
29 kwietnia, zgromadził liczną grupę przyjaciół twórcy i sympatyków galerii.Piotr Słowik, jako malarz, chrzanowianom dał się już wcześniej poznać, uczestnicząc systematycznie w kolejnych „Chrzanowskich Impresjach" oraz wystawach poplenerowych. Jego obrazy zawsze intrygowały, zmuszały do myślenia, były ciekawe kompozycyjnie , a specyficzne odcienie szarości doskonale współbrzmiały z tematem.
Aktualnie Piotr jest studentem 3-go roku malarstwa w pracowni prof. Jacka Waltosia , w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie . Zajmuje się malarstwem realistycznym eksperymentując w rozwiązaniach syntetyzujących. W galerii wystawił obrazy z cyklu „Góry", które namalował zgodnie ze swoim oryginalnym podejściem do koloru i formy. Zawarł w nich też swoją miłość i zarazem tęsknotę za górami.
- Cykl "Góry" rozpocząłem przez przypadek, podczas pleneru w Zakopanem. Namalowałem wtedy mały obraz inspirowany wcześniejszym wrażeniem ze spaceru . Kolory zestawiłem intuicyjnie, plamy bliskie były abstrakcji , a całość - w niczym podobna do wcześniejszych projektów .
Była to odskocznia od realizmu , głęboki oddech i jak przypuszczam - podświadoma potrzeba - wyznaje publicznie artysta.
- Obrazy te są próbą zapisania konkretnego wrażenia z konkretnej wędrówki , próbą oczywiście wielce subiektywną . Rzeczy , które szczególnie mają dla mnie wagę w powstawaniu obrazów, z tego cyklu, to kompozycja , działanie koloru , synteza formy , wprowadzenie przestrzeni oraz dążenie do osiągnięcia punktu , w którym zaczyna się zatracać znaczenie danego
obiektu - kontynuuje swoje twórcze refleksje Piotr.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia tej niewątpliwie ciekawej wystawy, która potrwa do 22 maja 2010 roku.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl