imieniny: Mikołaja, Stanisława. 13 listopada 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


W MAŁEJ OJCZYŹNIE KRAKOWIAKÓW ZACHODNICH

Edukacja regionalna w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej”. - publikacja wydana w ramach Dziecięcych Spotkań Folklorystycznych BOSA NÓŻKA. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2018.


Zeszyt metodyczny ma być pomocą w realizacji zajęć w zakresie edukacji regionalnej i będzie kompendium wiedzy o Krakowiakach Zachodnich. Publikacja składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczną tworzą dwa rozdziały; w pierwszym – przedstawiono treści edukacji regionalnej w przedszkolu i klasach I-III w świetle aktualnej podstawy programowej z 14.02.2017 r. oraz jej funkcje i formy realizacji. Drugi rozdział poświęcony został Krakowiakom Zachodnim, ponieważ do tej grupy należą mieszkańcy gminy Chrzanów. Druga część opracowania to część praktyczna, w której znajdziemy przykłady konkretnych rozwiązań metodycznych do pracy z dziećmi na etapie edukacji elementarnej. Wykorzystano w nich metody nauczania zintegrowanego, które umożliwiają podejmowanie zadań z różnych dziedzin wiedzy i pozwalają na twórcze poszukiwanie rozwiązań.

Życzymy miłej lektury!Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe
2 056 KB
   w_malej_ojczyznie_krakowiakow_zachodnich__publikacja.pdf


powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl