imieniny: Ireny, Jana. 20 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


RUSZYŁ PLENER MALARSKI – CHRZANOWSKIE IMPRESJE – Z DUCHEM CZASU

Plenerowiczów powitał dyr. MOKSiR Jan Smółka w Galerii Na Styku, w otoczeniu rzeźb, rysunków i malarstwa Anny Pazdalskiej. Następnie prof. Czesław Dźwigaj, opiekun artystyczny pleneru, wygłosił referat wprowadzający, na temat kondycji współczesnej sztuki, jej wartości i antywartości.


Ruszył plener malarski „Chrzanowskie Impresje – z Duchem Czasu”. Po części oficjalnej uczestnicy pleneru udali się do chrzanowskiego Muzeum, gdzie wysłuchali wykładu Marty Gawor na temat I wojny światowej oraz udziału chrzanowian w tworzeniu się Legionów Polskich. Następnie , po obejrzeniu wystawy w Dworku Urbańczyka, dotyczącej I wojny światowej – uczestnicy pleneru ruszyli na miasto, by m.in. odwiedzić cmentarz żydowski, cmentarz wojenny z I wojny światowej oraz kościółki na Rospontowej i w Kościelcu. Bogaty w wydarzenia dzień zakończył się obiadem w Hotelu Platan.

Uczestnicy pleneru:
Teresa Siek, Anna Siek, Zofia Siek, Anna Cieplińska, Irena Podolak, Marita Benke Gajda, Agnieszka Śladowska, Urszula Tatrzańska, Adam Pochopień, Czesław Galużny, Jan Biczysko, Zbigniew Gierczak.

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl