imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


To był weekend pełen wrażeń

Miniony weekend w Chrzanowie obfitował w artystyczne i sportowe wydarzenia. Nasz ośrodek kultury odwiedziło w sumie kilka tysięcy osób.Relacja wideo z imprezy.
 
Trzydniowa Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna zgromadziła w tym roku aż 2200 uczestników. Po raz kolejny okazało się, że muzyka, śpiew, taniec znakomicie jednoczą ludzi o różnym stopniu sprawności. Uczestnicy prezentowali swe umiejętności w sali teatralnej, a także w hali sportowej, gdzie w niedzielę widownia była wypełniona po brzegi.

W ramach tej ogólnopolskiej imprezy wokalno-tanecznej odbywał się też konferencja pod tytułem „Autyzm i Zespół Aspergera - rozpoznaj, zrozum i pomóż". W tym roku bowiem patronat nad Chrzanowską Lokomotywą objęła Fundacja SYNAPSIS, niosąca profesjonalną pomoc osobom z autyzmem.

W miniony weekend po raz pierwszy spotkali się w Starej Kotłowni amatorzy sportu, a zwłaszcza biegania. Temat spotkania organizowanego przez MOKSiR i PARKRUN były urazy biegacza.  

- To było bardzo ciekawe i potrzebne spotkanie, bo wciąż brakuje nam wiedzy jak dozować sport i jak się regenerować – to opinia jednej z uczestniczek.

Spotkanie poprowadziła prelegentka z Centrum Rehabilitacji Re-Med. w Trzebini, która wraz z towarzyszącym jej trenerem personalnym odpowiadała także na wiele pytań uczestników.

W sobotni wieczór sporo osób przyszło także na wernisaż wystawy „Memy” Marty Frej. Jej twórczość to przede wszystkim komiksowe ilustracje, które obrazują rzeczywistość i aktualnie zachodzące zjawiska społeczne. Jak się okazało, artystka ma w Chrzanowie wielu fanów. Wystawę Marty Frej w Galerii Na Styku można oglądać  do końca maja.powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl