imieniny: Ireny, Jana. 20 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


WYSTAWA MALARSTWA WOJCIECHA WINIARCZYKA

Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Wojciecha Winiarczyka w galerii NA PIĘTRZE ( holl kina Sztuka). Wernisaż wystawy odbędzie się 29 kwietnia o godz. 18.00


Wojciech Winiarczyk, mieszka i tworzy w Chrzanowie , rocznik 1980 . Od prawie dziesięciu lat pracuje w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej na rzecz osób przewlekle ,psychicznie chorych w Płazie.
W latach 2008-2014 pełnił funkcję v-ce prezesa Stowarzyszenia Twórców Kultury In Gremio. Artysta był inicjatorem współpracy STK IN GREMIO z PDPS , czego efektem są coroczne plenery malarskie, w których biorą udział mieszkańcy Domu ćwicząc warsztat pod okiem lokalnych artystów .
Pasja do malowania tkwiła w nim od zawsze, prawdopodobnie podświadomie zaszczepiona poprzez tradycje rodzinne związane z tą formą artystycznego wyrazu. Tworzy techniką akrylową i olejną , co nieustannie wzbogaca jego wyobraźnię wizualną oraz rozwija osobliwą wrażliwość i spojrzenie na świat oraz ludzi, którzy go otaczają. Wystawia swoje prace zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo, łącząc je w spójne tematycznie ciągi. Tytuł wystawy "Po prostu człowiek"- inspiracją do malowania wystawionych prac były stare fotografie, ale również i współczesna fotografia Agnes Herdy. Tematyka poświęcona szeroko pojętemu zagadnieniu człowieczeństwa ,stanowi refleksję artysty nad kondycją jednostki wewnątrz współczesnej, pozornie ucywilizowanej populacji Homo sapiens. Inspiracje czerpie również ze swojej pracy, która poprzez wykształcenie w nim głębokiej empatii, szczególnie wyczuliła go na problemy i przeżycia wewnętrzne drugiego człowieka.
Link na funpage https://www.facebook.com/viniour/powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl