imieniny: Miłosza, Pawła. 25 stycznia 2020
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


WSZYSTKO O KOBIETACH - spektakl walentynkowy

Serdecznie zapraszamy na walentynkowy spektakl komediowy pt "Wszystko o kobietach". 12 lutego 2016 r.,sala teatralna MOKSiR -  godz. 19.00. Bilety: 60 zł /parter/, 50 zł /balkon/."WSZYSTKO O KOBIETACH" - To napisana z matematyczną precyzją - oczywiście przez mężczyznę - sztuka o kobietach. Skonstruowana jak misterna układanka z puzzli. Jednak każda z bohaterek bardziej niż babą jest tutaj człowiekiem. Ich losy i powodujące nimi uczucia subtelnie i dyskretnie ocierają się o siebie, a one samie przeglądają się w sobie na wzajem jak w tysiącu lustrach: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki, koleżanki z pracy i koleżanki z przedszkola z lalką Barbie w objęciach oraz żywotne pensjonariuszki Domu Seniora. Wszystkie znalazły się w sieci skomplikowanych relacji międzyludzkich.
"Dużą zasługę przypisać trzeba tekstowi. To studium o kobiecości. Tekst jest niezwykle dowcipny, a ilość zabawnych dialogów, opowieści i ripost, wymienianych między bohaterkami, powodowała niekiedy taki entuzjazm widzów, że aktorki musiały przeczekać, aż śmiech czy brawa na sali ucichną."

23.11.2007
Jagoda Tendera
"Dziennik Teatralny" Kraków

Dlaczego właściwie warto iść na tę sztukę? Ponieważ za cenę jednego biletu zobaczyć można aż trzy przedstawienia. Pierwsze, o relacjach między kobietami, obejmuje prawie całą sztukę z wyjątkiem pierwszej sceny, która rozgrywa się w garderobie, tuż przed spektaklem. Drugie dają owe „przedszkolaki". Trzecie odbywa się w domu starców. To właśnie w dwóch ostatnich - króciutkich scenkach w obrębie pierwszego przedstawienia - zawarte jest prawdziwe przesłanie spektaklu. Jest nim miłość, a także rola sztuki. Szkatułkowa konstrukcja pozwala uwidocznić, że jeśli w wirze codzienności zagubią się sprawy najważniejsze, to właśnie teatr może o nich przypomnieć. Nawet jeśli teatr to nieudolne przedstawienie przedszkolaków śpiewających dla mamy, nawet jeśli to staruszki deklamujące drżącymi głosami wiersz o miłości.

Nie przez przypadek akcja rozpoczyna się i kończy 14 lutego. Tylko miłość ma moc łagodzenia tego, co w życiu złe. A więc pojednania zwaśnionych sióstr, córek, matek, przyjaciółek, a przede wszystkim pogodzenia się z samą sobą. Perspektywa miłości daje inne spojrzenie na wydarzenia i ludzi. To ona nadaje życiu sens od pierwszych chwil świadomości, aż do ostatnich lat w domu opieki „Przyszłość".
Nawet jeśli w ciągu tego życia intrygujemy, plotkujemy i pijemy, odbijamy sobie mężczyzn i wyszarpujemy stanowiska.

20.11.2007
Magda Urbańska
"Dziennik Teatralny" Kraków

spektakl trwa: 1,40h minut bez przerwy

Nagroda dla najlepszego spektaklu na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia 2006.
Grand Prix - Nagrodę Publiczności VI Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2006 r.
oraz wyróżnienie dla Marty Bizoń za poczucie humoru.

tłumaczenie: Anna Tuszyńska
reżyseria: Paweł Szumiec
scenografia: Marek Braun
kostiumy: Jolanta Łagowska

występują:
Marta Bizoń
Dominika Markuszewska / Magdalena Nieć gościnnie
Beata Schimscheiner
Teatr Ludowy - to najsłynniejszy krakowski Teatr! w tym roku obchodzi swoje 60 lecie istnienia i w związku z tą rocznicą zapraszamy na gościnny spektakl komediowy do MOKSIR CHRZANÓW!!!
TO NIESAMOWITE WYDARZENIE KULTURALNE W CHRZANOWIE!!! Z WYŚMIENITĄ OBSADĄ!

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl