imieniny: Grzegorza, Salomei. 17 listopada 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


SYLWESTER 2015 W CHRZANOWIE! JOHANN STRAUSS GALA SHOW!

MOKSiR serdecznie zaprasza do sali teatralnej na wyjątkowy sylwestrowy wieczór pod tytułem "Johann Strauss Gala Show" 31 grudnia 2015 r, godz. 20.30. Kolacja sylwestrowa w galerii Na Piętrze - godz. 19.00. Wyjątkowy pokaz ogni sztucznych na Placu Tysiąclecia - godz. 24.00! Podczas sylwestrowej gali wystąpią: 4 pary baletowe, dwóch solistów - Agata Sava i Andrij Shkurchan, wirtuoz skrzypiec Adrian Bodnar, dyrygent Mirosław Kril oraz International Tarnopolis Orchestra.

Orkiestra symfoniczna filharmonii w Tarnopolu powstała w 2003 r. Od tego czasu kierownikiem artystycznym i głównym dyrygentem jest Mirosław Kril.
Ten młody międzynarodowy Zespół liczy 67 muzyków i złożony jest z wybitnych muzyków - najzdolniejszych absolwentów akademii muzycznych Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Rumunii.
W czasie istnienia zespół przygotował powyźej 120 programów koncertowych róźnych stylów. Repertuar zespołu jest bogaty i roźnorodny. Orkiestra wykonuje utwory W. A. Mozarta, L. wan Beethovena , P. Czajkowskiego, S. Rachmaninowa, J. Strausa, I. Kalmana, J. Sibeliusa, Sc. Gounoda, M. Lysenka, M. Skoryka, V. Syl'westrowa i wielu innych.
Za czas istnienia z zespółem współpracjwali znakomici muzyky i dyrygenci Ukrainy i innych krajów. Wśról nich byli dyrygenci Winston dan Vogel (USA), Klaudio Wandelli (Swajcaria), Jianan Yan (Chiny); Krzysztof Penderecki (Polska) M. Skoryk, I. Kazdan, I. Pylatiuk (Ukraina), a takźe znakomici soliści: Denys Sewerin (Swajcaria), Atsuko Seta (Japonia), Dzulia Morneweg, Oleś Klok (Wielka Brynania), Andrij Szkurgan, Aleksandr Pirijew, Bogdana Piwnenko, Lidia Futorska, Etella Czupryk (Ukraina), soliści Narodowej Opery Ukrainy Sergij Magera, Aleksandr Gurec, Andrij Romanenko, Maria Stefjuk, Walentyna Stepowa i wielu innych.
Orkiestra symfoniczna gościnnie występowała m.in.: w Polsce, Francji, Niemczech, Belgii, Mołdawii, Szwajcarii.
Orkiestra symfoniczna często gra na terenie Ukrainy (Rowne, Winnica, Łuck, Iw. Frankowsk, Czerniowcy, Chmielnicki). Zespół uczestniczył w międzynarodowych festiwalach muzyki klasycznej.

Agata Sava
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Hochschule für Musik w Monachium. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. II Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Karlsbadzie.
Agata Sava ma w swoim dorobku role w wielu premierach operowych: Carmen w Carmen G. Bizeta (Brno); Carewicz Fiodor w Borysie Godunowie M. Musorgskiego (Praga); Siebel w Fauście Ch. Gounoda (Praga); Książę Orłowski w Zemście Nietoperza J. Straussa (Isny); Dorabella w Cos? fan tutte W.A. Mozarta (Praga).
Artystka regularnie bierze udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych, oraz nagraniach dla TV i rozgłośni radiowych. W latach 1999-2001 prestiżowe tournee w Szwajcarii i USA (Chicago Concert Hall) z Chicago Sinfonietta pod dyrekcją Maestro Paula Freemana.
Jako wokalistka ma w swoim dorobku nagrania CD i DVD: "Missa Solemnis" J. Stamitza z Orkiestrą Filharmoniczną w Pardubicach pod dyrekcją L. Svarovskyego; "Na Styku Czterech Kultur" z Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze pod kierownictwem Krzesimira Dębskiego; Missa Solemnis Sandomiriensis "Beati Mundo Corde" W. Mrozka.

Andrij Shkurchan
Urodził się w mieście Sambor (obwód lwowski) na Ukrainie, w polsko-ukraińskiej rodzinie zawodowych muzyków.
Jego ojciec, Semen Szkurhan, w przeszłości wybitny śpiewak-baryton, Zasłużony Artysta Ukrainy, laureat wielu nagród państwowych - był profesorem śpiewu na Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie jest profesorem śpiewu na wydziale wokalnym fakultetu muzycznego Uniwersytetu w m. Chernivtsi (Czerniowce) na Ukrainie.
Matka, Tamara Szkurhan /z domu hrab. Chromowska/ jest obecnie wykładowcą fortepianu, dyrygentury, psychologii i pedagogiki w Koledżu Sztuki i Muzyki im. S. Worobkiewicza w Czerniowcach.
Artysta studiował na wydziale wokalnym Lwowskiej Akademii Muzycznej, który ukończył ze specjalizacjami: artysta-śpiewak operowy, artysta-śpiewak kameralista, nauczyciel śpiewu solowego (ze specjalnym przygotowaniem pedagogicznym).
Został laureatem jedenastu międzynarodowych konkursów wokalnych m.in.
we Lwowie (im. Salomei Kruszelnickiej): II nagroda;
w Nowym Sączu (im. Ady Sari): I nagroda, szereg innych nagród m.in. za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego;
w Tuluzie: II nagroda i Srebrny Puchar Prezydenta Francji;
w Warszawie (im. Stanisława Moniuszki): II nagroda;
W ciągu 20. lat jego pracy na polskich i światowych scenach operowych zaśpiewał ponad 50 pierwszoplanowych ról z repertuaru światowego, jak i polskiego.
Występował gościnnie na scenach operowych i estradach koncertowych całej Europy, Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych (m.in. śpiewał partię tytułową w operze K. Szymanowskiego "Król Roger" w teatrach operowych Buffalo i Detroit). Mieszka i pracuje w Czeskiej Republice, jest solistą Moravskoslezskiej Narodowej Opery im. Antonina Dvoøaka w Ostravie.

 

Sprzedaż biletów w Informacji MOKSiR:
Cena (przy zakupie do 11 grudnia br.)
koncert sylwestrowy: 95 zł/os.
koncert sylwestrowy z kolacją: 160 zł/os.
Cena (przy zakupie po 11 grudnia br.)
koncert sylwestrowy: 115 zł/os.
koncert sylwestrowy z kolacją: 180 zł/os.

 Wyjątkowy pokaz ogni sztucznych na Placu Tysiąclecia - godz. 24.00!

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl