imieniny: Marcina Rafała. 24 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


RZEŹBY MIESZKA TYLKI W GALERII NA STYKU

18 września o godz. 18.00 w galerii Na Styku zostanie otwarta  wystawa rzeźby wybitnego artysty Mieszko Tylki, profesora ASP w Krakowie.Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny!
Mieszko Tylka (ur. w 1966 r. w Komańczy) - artysta rzeźbiarz, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Doktor habilitowany od 2004 roku. Profesor na tej uczelni (od 2006r.), prowadzi pracownię rzeźby na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.

 

  Mieszko Tylka jest w dzisiejszej rzeźbie, w sztuce przełomu II i III tysiąclecia, zjawiskiem niezwykłym. Nie pociągają go eksperymenty i tak typowa dla naszej burzliwej epoki pogoń za nowością za wszelką cenę, szokowanie pomysłami, których nikt jeszcze nie realizował. Wie, że prowokacja traci sens w świecie, w którym stała się zjawiskiem powszechnym. Rozumie, że wielka sztuka nie musi wypowiadać się w odkrywaniu nowych horyzontów (czy takowe jeszcze istnieją?). Może być realizowana także przez podejmowanie odwiecznych motywów, schematów zakorzenionych w realistycznej formie i tradycyjnej ikonografii, w studium proporcji, w pięknie zawartym w każdej ludzkiej postaci.

Prof. Bogusław Krasnowolski
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl