imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Ballet Magnificat znów w Chrzanowie!

Już po raz czwarty do Chrzanowa przyjedzie Ballet Magnificat. Tym razem wystawi najnowszy spektakl "Face to face". Zapraszamy 10 maja 2015, godz. 18.00 do sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie.

Bilety w cenie 35 zł, ulgowe 25 zł do nabycia:
- Informacja MOKSiR, tel. 32 623 30 86 w.53
- dozrodla@gmail.com

Face to face (Twarzą w twarz) -
Zawiść, intrygi, triumf - ta współczesna opowieść, o dwóch profesjonalnych tancerkach baletu, przenosi widza za kulisy baletowego środowiska. Zazdrość, pragnienie rozgłosu, trawi członków tanecznego zespołu. Ale istnieje jaskrawy kontrast między dwoma tancerkami, które stają naprzeciw siebie twarzą w twarz. Życie jednej z nich wypełnione jest niezwykłą radością i wolnością; życie drugiej egoizmem, alkoholem, co przynosi pustkę i spycha w depresję.

"Face to face" to piękna historia o wyzwoleniu, w którą wplecione są fragmenty z klasyki baletu – Don Kichot oraz  przejmująca historia biblijnej kobiety cudzołożnej.

                                     Zobacz zapowiedź spektaklu

Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. To dynamiczna mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z ewangelicznym, głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St.Petersburgu, Moskwie). „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm" - napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

Stowarzyszenie „Do Źródła" od 2012r. organizuje spektakle Ballet Magnificat w Polsce. Na każdy występ przychodzi 600 - 800 osób, wypełniając do ostatniego miejsca sale teatralne. Najnowsza sztuka "Face to face" przedstawi życie Palomy i Sheily, dwóch kobiet i dwóch historii życia, w których odnajdzie się każdy z nas.

Stowarzyszenie Do Źródła zaprasza!
www.dozrodla.org
www.facebook.com/StowarzyszenieDoZrodla
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl