imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Muzyczno-poetycki koncert dla pań

Tradycją stało się już, że moksir-owski Big Band uświetnia swoją muzyką liczne imprezy okolicznościowe w mieście. Dlatego też nie mogło zabraknąć zespołu Jerzego Zieglera na koncercie z okazji Dnia Kobiet.


Muzycy przygotowali na ten dzień dwadzieścia światowych szlagierów muzyki jazzowej i rozrywkowej. Swój koncert rozpoczęli znakomitym przebojem „The girl from Ipanema" Antonio Carlosa, światowego przeboju w latach 60-tych. Nie zabrakło też wielu innych, nieśmiertelnych szlagierów muzyki bigbandowej, takich m.in. jak: „Różowa pantera" i „Caravana" Duka Elingtona, Satynowa laleczka Henry Manciniego, „Yoy nid me" Goodruma, „Mambo nr 5"Prady czy „Soul bossa nova" Qincy Jonsa. Zespół, na zakończenie koncertu, otrzymał gorące brawa od publiczności. Nie obyło się bez bisu, na który muzycy wybrali pełen energii i wigoru, utwór „Saint rock" P. Piota.
Chrzanowski Big Band istnieje już od 8 lat. W repertuarze zespołu możemy znaleźć bardzo szeroką gamę utworów, od standardów jazzowych czy bluesowych, po muzykę filmową, taneczną i rozrywkową. Big Band nawiązuje swoją muzyką do tradycji podobnych zespołów, powstałych w USA w latach 30 i 40 XX wieku. Big Band powstał, jako orkiestra młodzieżowa, w skład której wchodzili uczniowie podstawowych szkół muzycznych. Z czasem do niego dołączyli bardziej doświadczeni muzycy i dzisiaj, jak mówi Jerzy Ziegler, zespół jest dobrym przykładem powiedzenia, ze muzyka łączy pokolenia.
Koncert prowadził Antoni Dobrowolski, który dopełniał muzyczne dedykacje dla Pań swoją liryczną poezją.
(ad)


W NASZYM DOMU
i jest tam wspólny stół
i jedno wspólne łóżko
i okno
duże jak nieboskłon

w naszym domu
z zapachem lasu
i ścianach
z sennych śnień
płonie też ogień
niepojęta magia
życia i śmierci
otulając wszystkie słowa
które chciałem
ci powiedzieć
w jedno światło
/ Antoni Dobrowolski/

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl