imieniny: Marcina Rafała. 24 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


CHLOROFIL W GALERII NA PIĘTRZE

Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Marty Sali "CHLOROFIL" w galerii Na Piętrze. Wernisaż wystawy odbył się 6 lutego.


Fascynuje ją przyroda - jej żywotność i nieskrępowanie. Z niej czerpie inspiracje do tworzenia kolejnych prac.

Jej ulubioną techniką  malarską jest malarstwo olejne. Ta absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ukończyła również szkołę krawiecką. Artystka zajmuje się także projektowaniem i szyciem kostiumów.
- W swych pracach podejmuje też próby połączenia malarstwa i krawiectwa. Zszywam kolorowe płótna i na nich maluję - opowiadała o swej twórczości Marta Sala podczas wernisażu wystawy w MOKSiR.

Marta Sala otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leszka Misiaka. To właśnie w tej pracowni dyplom uzyskały takie sławy polskiego malarstwa, jak na przykład Wilhelm Sasnal.
- Odpowiadał mi klimat tej pracowni. Profesor Misiak nie narzucał nam ścieżki artystycznej, którą mieliśmy podążać, lecz pozwalał na samodzielność, pomagał nam rozwijać własne zainteresowania - wspomina artystka.

Marta Sala jest również członkinią i współzałożycielką grupy artystycznej STRUPEK. Grupę pociągają zagadnienia związane z nowymi praktykami kuratorskimi oraz przekraczaniem tradycyjnie rozumianych granic sztuki. Ich działania wprowadzają sztukę na obszary peryferyjne. Artyści skupieni w tej grupie wciągają odbiorcę w interakcję i zachęcają do partycypacji w działaniach artystycznych.

(af)
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl