imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Sztywny Pal Azji zagra swą kultową płytę

13 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy do sali teatralnej na koncert Sztywnego Pala Azji , który zagra piosenki z kultowej płyty z 1987 roku pod tytułem „Europa i Azja".  Wystąpią: Jarek Kisiński, Zbyszek Ciaputa, Leszek Nowak i Paweł Nazimek, czyli pierwszy skład zespołu. Po raz ostatni Szpal w takim składzie grał 25 lat temu!
     Akredytacje na koncert SZPALA:

Media zainteresowane akredytacjami na koncert Sztywnego Pala Azji, który odbędzie się 13 grudnia 2014 r. w MOKSiR prosimy o kontakt z nami - pod adresem filipowicz6@gmail.com. W tytule maila należy napisać: Sztywny Pal Azji akredytacja. Na zgłoszenia czekamy do 10 grudnia.

                                                 

Będzie to pierwszy koncert Sztywnego Pala Azji organizowany w ramach trasy koncertowej „Europa i Azja 2014". Artyści zagrają takie nieśmiertelne przeboje,  jak m.in. „Spotkanie z...", (czyli "Nie gniewaj się na mnie Polsko"), „Kurort"  czy  „Wieża radości, wieża samotności", która w tym roku zdobyła pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki.

Nową trasę zespołu zwiastować też będzie nagranie koncertu Sztywnego Pala Azji w studiu im. Agnieszki Osieckiej 30 listopada 2014 r.

SZTYWNY PAL AZJI był odkryciem Jarocina '86. Jego piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem festiwalu i przy okazji - całego pokolenia. Podczas koncertu w Chrzanowie usłyszmy ten utwór, jak również kilka innych piosenek zespołu z lat. 80., które nie ukazały się na pierwszej płycie. Zespół będzie też promował swego najnowszego singla „Na moim strychu", zwiastującego nowy projekt. Koncert Sztywnego Pala Azji supportują dwa zespoły: Woyzeck oraz Czary Mary Koszmary i Ćmy.

Woyzeck debiutował razem ze Szpalem w Jarocinie w 1986 . Istniał tylko parę miesięcy. W tym roku został reaktywowany przez Jarka Kisińskiego, gitarzystę. Z pierwszego składu usłyszymy jeszcze perkusistę Zbyszka Ciaputę. Największe hity zespołów Woyzecka, a także Instytucji (również laureata Jarocina) zaśpiewa syn wokalisty Szpala Leszka Nowaka - Maciek Nowak. Na basie zagra Dawid Noworyta (zespół KID A).

Czary Mary Koszmary i Ćmy to autorski projekt Krystiana "Carlosa" Różyckiego - artysty, którego na co dzień można zobaczyć w takich zespołach jak Sztywny Pal Azji, The Marians czy Milcz Serce, a ostatnio też Holly Blue.

Bilety na koncert do nabycia w Informacji MOKSiR. Cena do 10 grudnia 2014 r. - 30 zł. Po 10 grudnia 2014 r. - 40 zł.

 

 

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl