imieniny: Filipa, Korduli. 22 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Fantastyczny weekend w Chrzanowie

Lorda Wadera, Storma Troopera, Jawę i innych bohaterów Star Wars można było napotkać w centrum Chrzanowa. Wszystko za sprawą Chrzanowskich Dni Fantastyki organizowanych już po raz szósty przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.


Zgodnie z tradycją Dni zaczęły się od Fantastycznego Kina. Widzowie obejrzeli dwa filmy: „Ewolucję planety małp" oraz „Godzillę". Zaś sobotę i niedzielę (13 i 14 września) wypełniły kolejne atrakcje: games room, turnieje, LARP-y, pokazy gier, warsztaty, a także wystawy. Niektóre chrzanowianie mieli okazję zobaczyć po raz pierwszy, jak na przykład wystawę  Krzysztofa Wilczyńskiego z Bydgoszczy. Składała się ona z kolekcji własnoręcznie robionych modeli statków i pojazdów wprost ze świata Gwiezdnych Wojen. Budowa jednego modelu trwa kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

Sporo działo się na placu przed MOKSIR. Toczyły się tu zacięte walki, na szczęście z użyciem bezpiecznej broni. Fundacja Horyzont Zdarzeń przygotowała blok walk wręcz z wykorzystaniem elementów szermierki. Takie walki z użyciem broni otulinowej uczą młodzież nie tylko koordynacji ruchów, ale również - dyscypliny i systematyczności.

Trudno wyobrazić sobie Chrzanowskie Dni Fantastyki bez konkursu literackiego „Pigmalion Fantastyki" .W tym roku na konkurs napłynęło aż 125 prac. Jury w składzie: Anna Kańtoch, Michał Cholewa oraz Paweł Majka przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii I, do 17 lat:

 

1. Blanka Borkowska

2. Marta Kołodziej

3. Bartosz Hamarowski

 

Wyróżnienia:

1.     Katarzyna Włodarczyk

2.     Kalina Moskaluk

3.     Maciej Bogusz

 

W kategorii  II, od 18  lat:

 

1. Damian Zdanowicz

2. Adam Froń

3. Paweł Figura

 

Wyróżnienia:

1.     Daniel Nogal

2.     Grzegorz Paterka

3.     Adam Szulc
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl