imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


PODRÓŻE Z ANIOŁEM - wernisaż wystawy Eugeniusza Molskiego

"Podróże z Aniołem" taki tytuł nosi wystawa prac Eugeniusza Molskiego, którą można oglądać w Galerii "Na Styku" w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.  


Wernisaż wystawy odbył się 26 września. W klimatycznych wnętrzach chrzanowskiej galerii gości powitał dyrektor MOKSiR Jan Smółka, oraz sam artysta, który na wernisażu zjawił się wprost z kolejnej swojej podróży, tym razem po Chorwacji. - Sporo podróżuję i wiele z prezentowanych tu prac to efekt plenerów i warsztatów artystycznych w których biorę udział - mówił Eugeniusz Molski. Prace prezentowane w Galerii "Na Styku" powstały w Serbii, Słowacji, na Łotwie czy we wspomnianej Chorwacji. Motywem przewodnim jest sacrum. Szczególnie zachwycają ceramiczne anioły. Ceramikę artysta wykorzystuje zresztą na różne sposoby: jako elementy dekoracyjne, rzeźbiarskie. Obok jest twórczość malarska. - Nie potrafię powiedzieć w której dziedzinie czuję się lepiej w rzeźbie czy malarstwie. To tak jakby zapytać rodziców, które z dwojga dzieci woli. Obie te sztuki udaje mi się łączyć i dają ogromną satysfakcje - podkreślał Molski. 

EUGENIUSZ MOLSKI
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom otrzymał w 1969 w malarstwie architektonicznym i ceramice. Od 1969 do 2006 pracował w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Uprawia malarstwo, malarstwo ścienne, ceramikę, rzeźbę. Od 2008r. Honorowy Ambasador Ziemi Wiśnickiej. Brał udział w ponad 200 wystawach indywidualnych i 200 zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2007 roku obchodził 40-lecie pracy twórczej. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach kolekcjonerów krajowych i zagranicznych.

Wystawa czynna
od 17 września do  14 października 2014r.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl