imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Trwa „Rycerskie Lato” z MOKSiR

Warsztatami tańców dworskich i rycerskim turniejem sportowym o Złotą Podkowę rozpoczęły się tegoroczne wakacje z MOKSiR zorganizowane pod hasłem „Rycerskie Lato”.

W pierwszych tygodniach wakacji, pod okiem instruktorów, dzieci uczyły się dawnych tańców dworskich, poznawały piękno ówczesnej muzyki, a także atmosferę dawnych balów, etykietę dworską i kodeks rycerski. Nie zabrakło też warsztatów dawnego rzemiosła, podczas których uczestnicy zajęć uczyli się tkania na krosnach, a także wykonywania broni i elementów zbroi, by potem wykorzystać ją podczas rycerskiego turnieju o Złotą Podkowę. Oczywiście zajęcia są bezpieczne ponieważ miecze, czy topory wykonywane są z miękkich, plastikowych materiałów, które gwarantują dobrą zabawę.

W wakacyjnym programie nie mogło zabraknąć też wycieczki rycerskim szlakiem, który powiódł  do zamków w Mosznej i w Rogowie. Pierwszy z nich zachwycił dzieci bajkowym wyglądem, wytwornymi pokojami i niezwykłą historią jego właścicieli - bogatej rodziny Wincklerów. Natomiast w zamku w Rogowie Opolskim, który jest obecnie własnością Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu,  dzieci zwiedziły wystawę poświeconą historii książki, a także zapoznały się z najcenniejszym zbiorami bibliotecznymi: starodrukami, rękopisami, grafikami i zabytkowymi mapami. Pierwszy rycerski szlak zakończył się pobytem na Górze św. Anny, gdzie młodzi wycieczkowicze zwiedzili Sanktuarium  i podziwiali piękne widoki na Wyżynę Śląską.

Tradycyjnie też nie zabrakło wakacyjnej oferty kina „Sztuka”. Młodym kinomanom zaoferowano  m.in. filmy: „Turbo”, „Muppety”, „Ratunku jestem rybką”, „Przygoda małpki Sai”, czy „Don Kichot”.

Rycerskie lato z MOKSiR trwa i wciąż można zapisywać dzieci na zajęcia organizowane w ramach tej akcji. Zapisy prowadzone są w informacji ośrodka kultury, gdzie również dostępny jest szczegółowy program zajęć.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 32 6233086 lub na stronie internetowej: www.moksir.chrzanow.pl   

Tekst i foto: Antoni Dobrowolski
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl