imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


ZAKOCHAJ SIĘ W POLSCE NOCĄ - wystawa fotografii Krzysztofa Masiuka

Zapraszamy Państwa do obejrzenia znakomitej wystawy fotografii Krzysztofa Masiuka ZAKOCHAJ SIĘ W POLSCE NOCĄ, którą prezentujemy w galerii „Na Piętrze” ( górny holl kina Sztuka”).  Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!Wystawa czynna  do końca czerwca 2014 roku.

Krzysztof Masiuk

Góral z urodzenia i pochodzenia. Podróżnik, żeglarz i fotograf z zamiłowania. Zawodowo związany z ochroną środowiska w Polsce. Prezes Zarządu Głównego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Sekretarz Narodowej Rady Ekologicznej pod przewodnictwem Małżonki Prezydenta RP. Miłośnik polskich gór. Zakochany w Beskidach i Bieszczadach, które wielokrotnie przemierzył z plecakiem. Autor licznych fotoreportaży m.in. z Karaibów, Seszeli, Cyklad, Wysp Liparyjskich, czy Spitsbergenu. Laureat krajowych i zagranicznych nagród w dziedzinie fotografii. Jego ostatnim projektem, nad który pracuje jest „Zakochaj się w Polsce nocą”, który prezentuje piękno polskich miast i miejscowości nocną porą.

Inspiracją unikalnego projektu Krzysztofa T. Masiuka są podróże po kraju.
Choć ulubionym tematem zdjęć pochodzącego z Suchej Beskidzkiej fotografika był do niedawna pejzaż, to za sprawą fascynacji dziełami XIX-wiecznego francuskiego fotografa Gustave Le Graya, rozpoczął on realizację swoich młodzieńczych marzeń o przedstawieniu Polski światłami nocy.
Dzięki iluminacji i nocnej grze świateł  zdjęcia nabierają zupełnie innego, niejednokrotnie fantastycznego wymiaru
Przedmiotem wystawy są zarówno piękne mało znane perełki Polski regionalnej jak również duże metropolie, stąd wszechobecne zainteresowanie towarzyszące wystawom.

Projekt wystawy ma charakter otwarty. Kopie wystawy nieustannie pokazywane są w przeróżnych zakątkach Polski, ale również za granicami.

Organizatorami wystawy są:
-    Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Tarnowie
1 010 KB
   czytaj__ulotke.jpg


powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl