imieniny: Bernarda, Kaliksta. 14 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Ballet Magnificat z USA w Chrzanowie!

Po raz pierwszy w Europie grupy Alpha i Omega Ballet Magnificat ze Stanów Zjednoczonych wystąpią razem! W Chrzanowie wystawią spektakl "Deliver Us!" (Wybaw Nas!), który będzie teatralno-taneczną interpretacją biblijnej opowieści o Mojżeszu oraz wyjściu Izraelitów z Egiptu. 11 maja 2014, godz. 18.00, sala teatralna MOKSiR. Wstęp: 30 zł. Bilety ulgowe: 20 zł.


Przedsprzedaż biletów od 7 kwietnia:  Informacja MOKSiR, tel. 32 623 30 86 w.53 Przedsprzedaż internetowa: dozrodla@gmail.com

Informacje nt spektaklu: Radosław Siewniak, tel. 692430653

Obejrzyj tutaj

 

Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne.* Ta niezwykła mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm" - napisał o nich amerykański Dallas Morning News.
 
W repertuarze Ballet Magnificat! Znajdują się poruszające interpretacje m.in. przypowieści o synu marnotrawnym Prodigal's Journey oraz powieści Corrie ten Boom Hiding Place (Bezpieczna kryjówka) opowiadającej historię holenderskiej rodziny ukrywającej Żydów podczas II wojny światowej. Te właśnie spektakle miała niezwykłą sposobność oglądać chrzanowska publiczność w przeciągu ostatnich dwóch lat. Za każdym razem sala teatralna chrzanowskiego MOKSiR została wypełniona do ostatniego miejsca. Wrażenie widowiska było nie do opisania, a wielu ludzi zostało wzruszonych do łez.

Ballet Magnificat! przylatuje do Polski od 3 lat na zaproszenie Stowarzyszenia „Do Źródła". W maju tego roku wystąpią w Krakowie, Chrzanowie, Rybniku, Toruniu oraz Raciborzu.

W Chrzanowie wystawią po raz pierwszy w Polsce spektakl Deliver Us! (Wybaw Nas!), który będzie teatralno-taneczną interpretacją opowieści o Mojżeszu oraz wyjściu Izraelitów z Egiptu. Artyści w nowatorski sposób opowiedzą znaną biblijną historię.

Stowarzyszenie „Do Źródła" zaprasza!
www.dozrodla.org
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl