imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Koncert walentynkowy w Starej Kotłowni

Z okazji Walentynek poeci z CUMULUSA umówili się na artystyczne randez vous z wokalistami z IMPRESJI. Tego wieczoru w Starej Kotłowni, od muzyki i wierszy o miłości, zrobiło się gorąco.


Publiczność mogła po raz kolejny podziwiać talenty solistów zespołu Impresja. I posłuchać znanych szlagierów o miłości przebój Hanny Banaszak „Żegnaj kotku" czy legendarnej Ewy Demarczyk „Groszki i róże. Paweł Paprocki jak zwykle nie zawiódł swoich fanów, wykonując wielki przebój o miłości Whitney Houston „I have nothing".
Wszystkie piosenki były przetykane strofami wierszy poetów z Cumulusa, które czytał Antoni Dobrowolski, nie zapominając oczywiście o własnych. Klub, oprócz muzyki, wypełnił się więc także liryczną twórczością Lucyny Szubel, Barbary Janeczek, Elżbiety Mikłas, Heleny Wielgus, Katarzyny Miarczyńskiej, Zbigniewa Tomskiego, Mirosława Janika, Józefa Palucha, Wacława Płonki i Gustawa Czerwika. Wielu poetów czytało swoje wiersze osobiście, dedykując je swoim znajomym, przyjaciołom, żonom i kochankom. Między innymi piękny wiersz o miłości swojej żonie Kasi złożył w darze Piotr Kłeczek - znany chrzanowski bard, a prawnik i doktor filozofii Marek Niechwiej, na poczekaniu napisał i przeczytał swoje poetyckie wyznanie miłości do własnej połowicy Basi.
Ten romantyczny wieczór zapewne pozostawił w sercach wiele ciepłych wspomnień, pełnych głębokich, poetycko-muzycznych wzruszeń - czego dowodem mogły być gorące i długie oklaski na zakończenie spotkania.
Tekst: Antoni Dobrowolski
Zdjęcia: Magdalena Jastrzębska
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl